Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 12d. 16:04

Lietuvis karinis laivas dalyvavo tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose

Gelbėjimo pratybos „Baltic sarex 14“
Morten Brandborg nuotr. / .

Gegužės 5–11 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) patrulinis laivas P12 „Dzūkas“, vadovaujamas kpt.ltn. Aivaro Birbalo dalyvavo Baltijos jūroje prie Bornholm‘o salos (Danija) vykstančiose tarptautinėse gelbėjimo pratybose „BALTIC SAREX 14“.

Šių pratybų tikslas yra palaikyti ir tobulinti pasirengimo lygį, bei tarpusavio sąveiką praktiškai vykdant  paieškos ir gelbėjimo operacijas jūroje, pagal Tarptautinės jūrų organizacijos (ang. International Maritime Organization (IMO)) standartus. Pratybas organizavo Danijos karališkasis karinis jūrų laivynas.

Pratybose dalyvavo daugiau 30 laivų ir orlaivių iš 9 valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Prancūzijos), bei 4 laivai skirti praktiniam pratybų scenarijui. Šiose pratybose paieškos ir gelbėjimo operacijų vykdymui pirmą kartą buvo išbandyti bepiločiai skraidantys aparatai.

Pratybos buvo paskirstytos į kranto ir jūrinę fazes. Kranto fazės metu buvo vykdomi teoriniai ir praktiniai užsiėmimai paieškos ir gelbėjimo tema, pristatomos šios srities akademinės ir techninės naujovės. Taip pat vyko ir sporto renginys, kurio metu laivo P12 „Dzūkas“ įgula laimėjo 1 vietą futbolo varžybose.

Pratybų jūrinės fazės metu pagal numatytą pratybų programą kiekvienas pratybose dalyvaujantis vienetas turėjo galimybę, pasikeisti savo patirtimi paieškos ir gelbėjimo jūroje srityje dienos ir nakties metu sąveikaujant su kitais pratybose dalyvaujančiais vienetais, treniruoti savo pasiruošimą vadovauti paieškos ir gelbėjimo darbus vykdančių laivų grupės ir orlaivių veiksmams, dalyvauti didelio mąsto paieškos ir gelbėjimo darbų vykdyme įskaitant pagalbos suteikimą iškart 4 į nelaimę patekusiems laivams ir jų įguloms bei keleiviams, taip pat vykdyti masinę žmonių evakuaciją iš nelaimę patyrusių laivų, bei sužeistųjų perdavimą iš laivų į sraigtasparnius skubios medicinos pagalbos suteikimui.

Tarptautinės gelbėjimo pratybos „BALTIC SAREX“ vyksta kasmet ir tampa naujų paieškos ir gelbėjimo koncepcijų vystymo platforma. Lietuvos kariniai laivai šios pratybose dalyvauja nuo jų pradžios – 1996 metų.  

Lietuvos kariuomenė pasitelkdama Karinių jūrų ir oro pajėgų resursus (laivus ir orlaivius) vykdo žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone (išskyrus jūrų uostų akvatorijas ir Kuršių marias). Ši veikla vykdoma nuo 2009 m. sausio 1 d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos Saugios laivybos įstatymo pakeitimais. LR paieškos ir gelbėjimo rajonas tai nustatytų koordinačių zona, dėl kurios Lietuva susitarė su suinteresuotomis valstybėmis vadovaujantis 1979 metų Tarptautine jūrų paieškos ir gelbėjimo konvencija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min