Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje keičiasi JAV karių pamaina, kariai atsigabena ir sunkiąją techniką

JAV transporto atvykimas
vyr. eil. L. arklelytės nuotr. / JAV transporto atvykimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Lietuvą bendroms pratyboms su Lietuvos kariais atvyksta nauja rotacinių JAV pajėgų Baltijos šalyse karių pamaina. Į Lietuvą JAV sausumos pajėgų 3-osios pėstininkų divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 2-ojo bataliono kariai atsigabena kovos tankus „M1A2 Abrams“ ir kitą sunkiąją bei logistinę techniką, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvoje bus dislokuotas JAV sausumos pajėgų kuopos dydžio vienetas su paramos vienetais – iš viso apie 20 transporto priemonių, tarp jų –  ir penki tankai „M1A2 Abrams“.  Naujojoje JAV karių  pamainoje –  apie  150 karių. Jie atvyksta iš nuolatinių savo dislokacijos vietų  Fort Stewart bazės JAV Džordžijos valstijoje ir Vilseko, Vokietijoje.

Kaip ir ankstesnių  JAV rotacinių pajėgų  ir naujosios pamainos karių atsigabenta technika bus dislokuota Rukloje, LDK Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų  batalione. Naujosios JAV karių pamainos sunkioji  technika  suteiks Lietuvos kariams suteiks galimybę mokytis, treniruotis ir būti pasirengus veikti išvien su įvairių tipų sąjungininkų vienetais: nuo pėstininkų iki tankų.

Šiuo metu  Rukloje su Lietuvos kariais treniruojasi  penktoji JAV karių pamaina iš 2-ojo kavalerijos pulko 3-ojo eskadrono Žaibo kuopos.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotuojasi nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija, kuriai vadovauja JAV sausumos pajėgų Europoje štabas, JAV rodo savo įsipareigojimą ir bendrą sąveiką NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą  regione. 

Atsisveikino su penktąja JAV karių pamaina

Ruklos įguloje penktadienį vyko atsisveikinimas su penktosios pamainos Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų kariais iš 3-sios divizijos 2-ojo pulko.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min