Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje lankysis Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai

Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai
Antano Gedrimo nuotr. / Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 22–24 d. Baltarusijos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai lankysis Rukloje (Jonavos r.) dislokuotoje Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis vilkas“. Baltarusijos inspektoriai vertinamąjį dalinio vizitą atliks dvišalio Lietuvos ir Baltarusijos susitarimo pagrindu pagal 2011 m. Vienos dokumentą. Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai Baltarusijoje lankėsi šių metų rugsėjo 23–25 dienomis, teigiama KAM pranešime spaudai.

Baltarusijos atstovams brigadoje „Geležinis vilkas“ bus suteikta informacija apie dalinio personalą, turimą ginkluotę ir techniką, taip pat galės ją apžiūrėti. Inspektoriams taip pat bus sudaryta galimybė apsilankyti brigados padaliniuose.

Pagal 2011 m. Vienos dokumento nuostatas, Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai po vertinamojo vizito Lietuvoje turės parengti ir išplatinti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalims ataskaitą, kaip šalis vykdo reikalavimus tarptautinių sutarčių ginkluotės kontrolės srityje.

KAM archyvo nuotr./Mokymai
KAM archyvo nuotr./Mokymai

Lietuvos ir Baltarusijos dvišalis susitarimas „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“ numato, kad abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu bei turės galimybę atlikti pasirinktinai vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą kiekį kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

Remiantis 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min