Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ekspertai dalyvauja NATO kibernetinės gynybos pratybose

Lietuvos kariai pratybose
KAM archyvo nuotr. / Lietuvos kariai pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos ryšio specialistai lapkričio 26–28 d. dalyvauja NATO kibernetinės gynybos pratybose „Kibernetinė koalicija 2016“ (angl. „Cyber Coaliton“). Pratybose tikrinamas sąjungininkų pasirengimas nuo kibernetinių grėsmių apsaugoti informacinius tinklus, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Kibernetinės atakos jau yra kasdienybė ir jos tampa vis labiau sudėtingos ir kompleksinės. NATO turi pasirengti reaguoti į naujas grėsmes,”– NATO išplatintame pranešime cituojamas Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas naujiesiems saugumo iššūkiams Jamie Shea. NATO atstovo teigimu, pratybose bus tikrinamos dalyvaujančių šalių ryšio sistemos ir procedūros reaguojant į kibernetines grėsmes.

Pratybose dalyvauja gynybos ministerijų, kariuomenių, kitų institucijų civiliai ir kariniai ekspertai iš 30 valstybių – NATO narių ir šalių parnerių. Apie 300 dalyvių treniruojasi savo šalyse, dar 80 dalyvių – NATO Kibernetinės gynybos centre, įsikūrusiame Tartu mieste, Estijoje, kuri šiemet yra pratybų priimančioj šalis. Prie pratybų taip pat prisijungs NATO štabų atstovai.

Pratybos „Kibernetinė koalicija“ rengiamos jau šeštą kartą. Be 28 NATO narių, į šias pratybas savo atstovus taip pat deleguoja penkios šalys partnerės: Airija, Austrija, Suomija, Švedija ir Šveicarija. Stebėtojų teisėmis pratybose dalyvauja Naujosios Zelandijos ir ES ekspertai. Dalyvių skaičiumi, šiemetinės pratybos yra didžiausios tokios NATO kibernetinės gynybos pratybos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min