Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 13d. 11:36

Lietuvos ir JAV karių pratyboms pasitelkti ir sąjungininkų sraigtasparniai „Black Hawk“

Tarptautinės pratybos „Ulono įniršis“
Birutės ulonų bataliono nuotr. / Tarptautinės pratybos „Ulono įniršis“

Trečiadienį Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų 173-osios parašiutininkų brigados „Delta" kuopos kariai, dalyvaujantys pratybose „Ulono įniršis“, Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) treniravosi vykdyti puolimo ir gynybos operacijas, jose buvo naudojami ir sraigtasparniai UH-60 „Black Hawk“.

„Džiaugiuosi, kad su sąjungininkais į pagalbą pasitelkėme aviacijos paramą. Tai išties puiki galimybė treniruotis kariams, lavinti savo įgūdžius. Man, kaip kuopos vadui, sraigtasparnių pasitelkimas suteikia daug papildomų galimybių kovoje su priešu, kuopos operacijos planavimą pakelia į aukštesnį lygį, suteikia daug neįkainojamos patirties“, – sakė Birutės ulonų bataliono II kuopos vadas kapitonas Arnoldas Žilys.

Pagal pratybų legendą jungtinėms lietuvių ir amerikiečių pajėgoms buvo iškelta užduotis operacijos vietovėje užimti priešiškų  pajėgų kontroliuojamą pastatų kompleksą. Į pagalbą buvo pasitelkti sraigtasparniai UH-60 „Black Hawk“. Operacijos metu sraigtasparniai skraidino karius į veiksmų rajoną,  vėliau vyko puolimo operacijai reikalingos technikos perkėlimas oru.

Pratybų metu priešiškas pajėgas imitavę kariai rengė gynybos planą, vykdė pasalas, o į bendrą operaciją integruotos prieštankinių sistemų TOW komandos medžiojo ne tik oru permestą techniką, bet ir sraigtasparnius karių išlaipinimo ir technikos paleidimo ant žemės metu.

JAV Sausumos pajėgų 173-osios parašiutininkų brigados kariai Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje dislokuoti nuo birželio. Alytuje JAV kariai tarnaus iki rugpjūčio vidurio, vėliau persikels ir pratybas tęs su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais Panevėžyje.

Rotuojami JAV kariuomenės Sausumos pajėgų kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuojami nuo praėjusių metų pavasario kaip dalis JAV operacijos „Atlantic Resolve" (liet. „Atlanto ryžtas") Rytų Europoje.

Operacijoje „Atlantic Resolve" dalyvaujantys rotuojami kontingentai yra viena iš priemonių, kurių NATO ėmėsi reaguodamas į pakitusią saugumo situaciją regione ir stiprindamas Baltijos valstybių ir Lenkijos saugumą po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

Atvykę JAV kariai įsitraukia į visas pagrindines Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse rengiamas pratybas.

Lietuva atvykusiems JAV kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, teikia kitą logistinę paramą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min