TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Portugalų žvalgų pratybos Pabradėje: koviniai šaudymai ir operacija „Vilkas“

Portugalijos žvalgybos kuopos kariai
KAM nuotr. / Portugalijos žvalgybos kuopos kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 21–26 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje bendrus veiksmus pratybose gludino Lietuvoje dislokuotos Portugalijos žvalgybos kuopos ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopos kariai.

Pratybas žvalgai pradėjo koviniu šaudymu. Kariai treniravosi šaudyti tiek iš asmeninių, tiek iš kolektyvinių vieneto ginklų. Portugalijos žvalgybos kuopa atliko šaudymą iš 30 mm kalibro patrankų, sumontuotų ant šarvuočio „Pandur“ ir iš prieštankinės raketinės valdymo sistemos „Milan“.

Vėliau padaliniai vykdė bendrą operaciją „Vilkas“, o jos metu treniravosi atlikti bendras patrulių infiltracijos operacijas pėsčiomis į operacijų rajoną, kirsdami vandens kliūtis, surasdami ir neutralizuodami priešo radijo žvalgybos postus.

Sėkmingai įvykdę pėsčiąjį patrulį, padaliniai toliau vykdė žvalgybines užduotis su transporto priemonėmis ir kovine technika, paremdami vieni kitų puolimo ir gynybos operacijas. „Šios bendros pratybos – unikali patirtis tiek Lietuvos, tiek Portugalijos žvalgams. Jų metu mokėmės ne tik įvykdyti naujas užduotis nepažįstamoje vietovėje, bet ir bendradarbiavome tarpusavyje - iki eilinio kario lygmens. Pratybų metu įgijome patirties ir papildomo pasitikėjimo savo jėgomis veikti kartu ir prieš sunkesnius mechanizuotus padalinius“, – po pratybų sakė Žvalgybos kuopos vadas kapitonas Vaidotas Sadauskas.

Nuo balandžio Lietuvoje dislokuoti Portugalijos žvalgybos kuopos kariai pratyboms atvyko su sunkiąja kovine technika – šarvuotais transporteriais „Pandur“ ir VBR V600 su viduje įmontuotais 120 mm minosvaidžiais, visureigiais, kt. technika. Portugalijos kariai nuo pat atvykimo intensyviai įsitraukė į visas MPB „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopos kovinio rengimo pratybas ir į tarptautinius mokymus, vykstančius Sausumos pajėgose visoje Lietuvoje. Portugalijos kariai dabar yra dislokuoti MPB „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopoje, Rukloje. Jie, planuojama, Lietuvoje bus dislokuoti iki liepos pabaigos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pratybos Pabradė

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min