Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 15, 17:18

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje užfiksuoti Rusijos karinių laivų veiksmai

Karinių jūrų pajėgų valdymo centras, vykdantis nuolatinį Lietuvos Respublikos teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos stebėjimą, pranešė rugsėjo 15 d. rytą užfiksavęs Rusijos karinių laivų veiksmus.
P14 Aukštaitis
P14 Aukštaitis / KAM nuotr.

Pranešama, jog Rusijos Federacijos karinis laivas dėl Rusijos Federacijos išskirtinėje ekonominėje zonoje vykdomų raketinių šaudymų nurodė keisti kursą Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje esančiam civiliniam laivui „Lavinia“.

Reaguojant į situaciją, stebėti tolesnių Rusijos Federacijos karinių laivų veiksmų į jūrą išsiųstas Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Aukštaitis (P14), kuris Lietuvos teritoriniuose vandenyse užfiksavo du Rusijos Federacijos karinio laivyno laivus – „Kalmykiya“ (korvetė, „Parchim“ klasė), „Aleksandr Shabalin“ (desanto išsilaipinimo laivas, „Ropusha“ klasė).

Toliau nuo jų, Rusijos Federacijos išskirtinėje ekonominėje zonoje, pastebėtas ir dar vienas laivas „Dimitrovgrad” (didysis raketinis kateris, „Tarantul“ klasė).

Pranešama, kad laivas „Aukštaitis (P14) užmezgė radijo ryšį su tiesiamos elektros jungties tarp Lietuvos ir Švedijos kabelį saugančiu laivu ir gavo patvirtinimą, kad jo veiklos Rusijos Federacijos kariniai laivai netrikdė.

Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantys civiliniai laivai, dėl jūroje Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje vykdomų raketinių šaudymų jau buvo nukreipinėjami rugsėjo 3 dieną.

Tą kartą Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai M53 „Skalvis“ ir N42 „Jotvingis“ užfiksavo tris Rusijos Federacijos Baltijos karinio laivyno laivus, kurie taip pat civilius laivus nukreipinėjo būdami Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje, apie 30 jūrmylių (apie 55 km) nuo kranto.

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje leidžiama plaukti užsienio šalių laivams, taip pat ir kariniams, tačiau jie privalo deramai atsižvelgti į pakrantės valstybės teises ir pareigas ir nevaržyti išimtinės pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Tokia Rusijos Federacijos veikla, kai yra trikdoma ūkinei veiklai Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje, pažeidžia tarptautinės jūrų teisės konvencijos nuostatas ir geros kaimynystės principus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min