Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai dalyvauja NATO pratybose „Trigalvis jaguaras 2014“

Lietuvos kariai dalyvauja pratybose „Trigalvis jaguaras 2014“
KAM nuotr. / Lietuvos kariai dalyvauja pratybose „Trigalvis jaguaras 2014“
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 7 d. keturiose Europos šalyse – Ispanijoje, Portugalijoje, Norvegijoje ir Nyderlanduose  – prasidėjo 10 dienų  NATO pratybų „Trigalvis jaguaras 2014“  aktyvioji fazė, kurioje dalyvauja ir 12 Lietuvos atstovų.

Šių pratybų tikslas – patikrinti ir įvertinti NATO greitojo reagavimo korpuso (angl. NATO Rapid Deployable Corps Spain) ir NATO smogiamojo ir paramos jūrinio elemento (angl. Naval Striking and Support Forces NATO) pasirengimą 2015 metais budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (NRF15).  

Iš viso pratybose dalyvauja beveik 1 500 karių ir civilių iš 20  valstybių, o Lietuvos atstovai dalyvauja pagrindinėje pratybų dalyje, kuri vyksta Ispanijoje. Lietuvos kariai šiose pratybose  atlieka sąveikos karininkų funkcijas įvairiuose NATO štabuose, pratybų vadovybėje.  Be to, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo elementas NATO pajėgų sudėtyje treniruojasi vykdyti NATO 5-ojo straipsnio  (kolektyvinės gynybos) užduotis. Vienas Lietuvos karininkas yra dislokuotas pratybose dalyvaujančiame JAV štabo laive USS „Mount Whitney“.

Išgalvotame pratybų „Trigalvis jaguaras 2014“ scenarijuje, pavadintame SKOLKAN, imituojama priešiškos valstybės invazija į vieną iš NATO Baltijos jūros regiono valstybių ir bendri NATO veiksmai išvaduojant okupuotą teritoriją. Pagal scenarijų, Lietuva šiose pratybose teikia priimančiosios šalies paramą, skiria karinį vienetą NATO jungtinėms pajėgoms ir planuoja, kaip remti NATO vienetus kitais su šia operacija susijusiais aspektais. 

Iki  gegužės 16 d. vyksiančios pratybos „Trigalvis jaguaras 2014“ – tai tik vienas iš pasirengimo budėti  NATO greitojo reagavimo pajėgose 2015 metais. 

Balandžio 12 – 23 d.  Kaune vyksiančiose  NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybose „Tvirtas kobaltas 2014“ („Steadfast Cobalt“) bus įvertinti NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF15)  kovinių vienetų, jungtinių ir komponentų vadaviečių gebėjimai užtikrinti informacijos apsikeitimą ir palaikymą.

Metų pabaigoje taip pat rengiamos pratybos „Trišakė jungtis 2014“ (angl. „Trident Juncture 2014“ ) ir  „Trišakė ietis 2014“ (angl. „Trident Lance 2014“), kurių metu bus galutinai įvertintas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas. 2015 m. NATO greitojo reagavimo pajėgose drauge su kitais sąjungininkais  budės ir Lietuvos kariuomenės vienetai iš Sausumos ir Specialiųjų operacijų pajėgų bei Logistikos valdybos – iš viso apie 300 karių.  

Komentarai
Temos Pratybos, NATO
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min