Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai dalyvauja NATO tarpusavio bendradarbiavimo pratybose

Kariai
seržanto Laisvūno Vizbaro nuotr. / Kariai treniruosis poligone Kazlų Rūdoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos kariuomenė spaudai pranešė, kad lapkričio 3–16 d. NATO Jungtiniame kovinio rengimo centre Stavangeryje (Norvegija) ir Jungtinėje pajėgų vadavietėje Neapolyje (Italija) vyksta NATO vadovybės ir NATO pajėgų tarpusavio bendradarbiavimo pratybos „Trident juncture 2014”.

Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas dalyvauti šiose štabuose rengiamose pratybose Norvegijoje ir Italijoje skyrė apie 20 karių. Pasak Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko brigados generolo Vilmanto Tamošaičio, dalyvauti šiose pratybose yra labai svarbu, nes jose bus treniruojamasi reaguoti į vieną svarbiausių NATO sutarties – 5-ąjį – kolektyvinės gynybos – straipsnių.  

 „Veiksmų ir procedūrų suderinimas tarpusavyje, sklandaus vadovavimo ir valdymo užtikrinimas – svarbiausi sėkmingo užduočių vykdymo elementai,“ – sako  brg. gen. V. Tamošaitis.

Vienas iš pratybų tikslų – demonstruoti NATO nusiteikimą ginti šalių narių vientisumą ir suverenumą.

Pratybų „Trišakė jungtis 14“ metu bus patikrintos NATO galimybės tarptautinėje aplinkoje koordinuoti ir vykdyti NATO vadovaujamą kolektyvinės gynybos operaciją, taip pat bus įvertintas NATO greitojo reagavimo pajėgų 15-osios pamainos pasirengimas budėti didelio intensyvumo konflikto sąlygomis.

Vienas iš pratybų tikslų – demonstruoti NATO nusiteikimą ginti šalių narių vientisumą ir suverenumą, taip pat pagerinti NATO partnerių ir narių nacionalinių vienetų sąveiką vykdant kolektyvinės gynybos užduotis.

Planuojama, 2015 metais NATO greitojo reagavimo pajėgose budės ir apie 200 Lietuvos karių: pėstininkų kuopa, specialiųjų operacijų grupė ir jas remiantys logistiniai ir kiti vienetai.

Komentarai
Temos Pratybos, NATO
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min