TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai dalyvauja tarptautinėse pratybose Norvegijoje

Kariai tarptautinėse pratybose
KAM nuotr. / Kariai tarptautinėse pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo karininkų grupė Danijos divizijos sudėtyje nuo gegužės 5 d. dalyvauja Norvegijoje vykstančiose Jungtinės Karalystės vadovaujamos Sąjungininkų greitojo reagavimo korpuso vadavietės (angl. Headquarters Allied Rapid Reaction Corps, ARCC) štabų pratybose „ Trident Jaguar 2015“.

Jose vertinamas kelis mėnesius trukęs tarptautinio korpuso pasirengimas veikti nuo šių metų liepos kaip operacinis štabas NATO greitojo reagavimo pajėgų sausumos operacijoms.

Šie kompiuteriniai mokymai vyksta NATO Jungtiniame kovinio rengimo centre Stavangeryje. Tarptautinės pratybose dalyvaujantys keli šimtai karininkų daugiausia dėmesio skiria jungtinių pajėgų štabo veiksmų suderinimui. Pratybų scenarijus apima sausumos, jūros ir oro pajėgų veiksmus.

Mokymuose Danijos divizijos štabas, kurioje veikia Lietuvos kariai, planuoja taktinio lygmens operacijas, kuriose veikia su turimais pajėgumais (susidedančiais iš Danijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos brigadų). Pratybose Danijos divizijos štabe taip pat dalyvauja ir Latvijos karininkai iš Jungtinio štabo ir Latvijos motorizuotosios brigados.

Sąjungininkų greitojo reagavimo korpuso vadavietė – tai NATO greitai dislokuojamo korpuso vadavietė, nuo 1992 m. įkurtas Vokietijoje, o nuo 2010 m. rugpjūčio jo štabas perkeltas į Jungtinę Karalystę.

Korpusui Headquarters Allied Rapid Reaction Corps, ARCC vadovauja Jungtinė Karalystė ir jo personalą sudaro 60 proc. JK kariai. Šis NATO padalinys yra tarptautinis, jo veikloje dalyvauja 15 valstybių: Belgija, Kanada, Čekijos Respublika, Danija, Graikija, Italija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Vokietija ir Turkija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min