Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 23d. 10:07

Lietuvos kariai ir provincijos gubernatorius apsilankė atokiame Goro rajone

Patrulis į atokius Goro provincijos rajonus
PAG-12 nuotr. / Patrulis į atokius Goro provincijos rajonus

Antradienį Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos karinio ir civilinio elemento atstovai kartu su Goro provincijos gubernatoriumi ir provincijos saugumo pajėgų atstovais lankėsi labiausiai nuo sostinės Čagčarano nutolusiame pietiniame Goro provincijos Sagharo rajone.

Kaip rašoma KAM pranešime, tai pirmasis PAG-12 patrulis ir pirmasis naujojo Goro provincijos gubernatoriaus vizitas į šį nutolusį provincijos rajoną, kurį šiuo metu galima pasiekti tik oru. Dėl sniego kalnuose keliai yra nepravažiuojami, todėl patrulis buvo vykdomas sraigtasparniais, kuriuos į Goro provinciją atsiuntė Afganistano Vakarų regiono, kuriam priklauso Lietuvos PAG, pajėgos.

Dviem „Black Hawk“ sraigtasparniais į Sagharą vyko Goro provincijos gubernatorius dr. Abdullah Heiwad‘as, PAG-12 vadas pulkininkas Remigijus Baltrėnas, PAG Civilinio elemento vadovas Eugenijus Vaicekauskas, JAV Tarptautinės plėtros agentūros (angl. US Agency for International Development, USAID) atstovas PAG Jason Chau, Afganistano nacionalinio saugumo pajėgų atstovai.

Pagrindinis patrulio tikslas buvo aplankyti Sagharo rajono centrą bei sudaryti sąlygas Goro provincijos valdžios atstovams susitikti su vietos valdžia ir bendruomenės nariais. Provincijos gubernatorius bei PAG karinio ir civilinio elemento vadovai kartu su vietos valdžios atstovais, kaimų seniūnais bei religiniais lyderiais aptarė pagrindines problemas, su kuriomis susiduria šio rajono gyventojai, kaip bendruomenė dalyvauja provincijos atstatymo projektuose, kaip vyksta bendradarbiavimas su provincijos valdžios institucijomis. Taip pat buvo aptarti švietimo, kelių rekonstrukcijos, sveikatos priežiūros ir žemės ūkio klausimai.

Vietos bendruomenė išreiškė savo susirūpinimą naujajam Goro provincijos gubernatoriui dėl prieš tai buvusios valdžios veiklumo trūkumo ir išreiškė viltį, kad šis nutolęs provincijos rajonas nebus užmirštas provincijos valdžios atstovų. Savo ruožtu, kalbėdamasis su Sagharo žmonėmis dr. Abdullah Heiwadas pabrėžė savo įsipareigojimą ir ketinimus vienodai remti visus Goro provincijos rajonus.

PAG-12 suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu, kuris jau antrą kartą vykdo pusės metų misiją Afganistano Goro provincijoje.

Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min