Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos karinių oro pajėgų transportinis lėktuvas „Algirdas“ su įgula grįžo namo iš misijos Afrikoje

Lietuvos kariai grįžo iš misijos Afrikoje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Lietuvos kariai grįžo iš misijos Afrikoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 8 dieną į gimtinę grįžo tarptautinę misiją Centrinės Afrikos Respublikoje baigę Lietuvos karinių oro pajėgų kariai. Nuo balandžio pradžios 10 Lietuvos karių su transporto lėktuvu C-27J „Spartan“ teikė paramą Prancūzijos operacijai „Sangaris“.

Lietuvos karių komanda prisidėjo prie Prancūzijos operacijos „Sangaris“ balandžio 2 dieną. Sugrįžimas truko dvi dienas. Teko nusileisti ir pailsėti Prancūzijos kariniame aerodrome.

Mėnesį trukusioje misijoje dešimt Lietuvos karių iš oro uostų Centrinės Afrikos Respublikoje, Čade, Nigeryje, Burkina Faso ir Malyje gabeno operacijai reikalingą įrangą ir amuniciją, skraidino personalą.

Per misijos laikotarpį LKOP lėktuvas „Algirdas“ atliko 54 skydžius.

Per misijos laikotarpį LKOP lėktuvas „Algirdas“ atliko 54 skydžius. Įgulos vadas Arūnas Jurgaitis sako, kad kariai viršijo šimto valandų ore per mėnesį normą.

Kariai dienomis gyveno kone 45 laipsnių karštyje, tačiau džiaugėsi, kad nesulaukė lietingojo sezono. Tuomet būna ne tik daug lietaus, bet ir plinta tropinės ligos, nuo kurių nėra skiepų ar vaistų. Nuo jų galima tik saugotis. Kariai sakė labai pasiilgę artimųjų, nors Afrikoje jie turėjo galimybę bendrauti su namiškiais internetu.

Komandos vadas Arūnas Jurgaitis, vos išlipęs iš lėktuvo, pasakojo, kad neramumai centrinėje Afrikos dalyje kol kas yra sunkiai valdomi. Kariniai konfliktai nevyksta, bet sunki kriminogeninė situacija. Kariams nepatartina išeiti iš bazės – nesaugu.

„Centrinės Afrikos Respublikos sostinėje matydavome pabėgėlių stovyklą, kurioje yra apie 60 tūkstančių pabėgėlių. Kariuomenė nekontroliuoja pabėgėlių stovyklų, ten net negalima įeiti. Humanitarinė situacija sudėtinga“,– sakė Arūnas Jurgaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min