TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai jau mokosi valdyti naująją priešlėktuvinės gynybos sistemą GROM

Sistema GROM
Lenkijos gynybos ministerijos nuotr. / Sistema GROM
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar iki šių metų pabaigos Lietuvą pasieks pirmoji priešlėktuvinės gynybos sistemos GROM siunta, kuri perkama siekiant apginkluoti Lietuvos kariuomenę ir sustiprinti Lietuvos kariuomenės padalinių ir objektų apsaugą nuo atakų iš oro. Mokytis, kaip dirbti su šia sistema, į Lenkiją šiuo metu yra išvykę keturi Lietuvos kariai.

Lietuvos kariai sistemai GROM valdyti reikiamų įgūdžių semiasi Lenkijos karinių oro pajėgų mokymo bazėje Koszaline. Per ilgiau nei savaitę truksiantį vartotojo kursą Lietuvos kariai susipažins su GROM priešlėktuvine sistema, įgis įgūdžių, reikalingų dirbti  su šia ginkluote mūšio metu. Vėliau savo žinias jie perduos kitiems Lietuvos kariams, kurie konkrečiai dirbs su šia priešlėktuvinės gynybos sistema, informuojama Krašto apsugos ministerijos pranešime.

Isigijo už papildomas lėšas

Sutartį dėl artimojo nuotolio nešiojamosios priešlėktuvinės gynybos sistemų GROM Lietuvos kariuomenei   pirkimo  Krašto apsaugos ministerija su Lenkijos įmone  MESKO S.A. pasirašė šių metų rugsėjį. Pagal ją Lietuvos kariuomenė įsigis sistemos  paleidimo įrenginių, raketų, priemonių sistemos priežiūrai, lauko treniruoklių, stimuliatorių, taip pat numatytas logistinis paketas. Bendra sutarties vertė – 34,041 mln. eurų.

Sistemą gamintojas į Lietuvą pristatys dalimis. Planuojama, jog pirmoji partija Lietuvą pasieks jau šių metų gruodžio pirmoje pusėje. Su pirmąja partija Lietuvos kariuomenė gaus raketų ir sistemos paleidimo įrenginių.

Įsigyjamų sistemų kovinės galimybės sustiprins Lietuvos kariuomenės padalinių apsaugą nuo žemuose aukščiuose skrendančių pilotuojamų ir nepilotuojamų orlaivių atakų bei jų žvalgybinių misijų.

GROM sistema  perkama iš anksčiau suplanuotų ir jau šiais metais krašto apsaugai papildomai skirtų 130 mln. litų. Šiais metais pirmoji įmoka sieks apie 4,8  mln. eurų. Projektą ketinama užbaigti iki 2021 metų.

Apginkluos sausumo pajėgas

Artimojo nuotolio oro gynybos sistemos yra vienas iš Lietuvos kariuomenės apginklavimo prioritetų. GROM sistemų mobilumas ir kovinės galimybės sustiprins Lietuvos kariuomenės padalinių ir objektų apsaugą nuo orlaivių atakų.

GROM sistema gali būti naudojama mažuose taktiniuose vienetuose, kurie veikia atskirai ar toliau nuo didesnių dalinių. Šias funkcijas Lietuvoje vykdo Sausumos  pajėgų vienetai, todėl perkamos sistemos bus skirtos šiems Lietuvos kariuomenės padaliniams apginkluoti.

Sistema GROM bus jau trečia raketinės oro gynybos ginkluotės, kuria bus apginkluota Lietuvos kariuomenė, rūšis. Nešiojamos artimojo nuotolio oro erdvės gynybos raketinės sistemos GROM papildys šiuo metu turimas Lietuvoje sistemas STINGER ir RBS-70. Įsigyjamų sistemų kovinės galimybės sustiprins Lietuvos kariuomenės padalinių apsaugą nuo žemuose aukščiuose skrendančių pilotuojamų ir nepilotuojamų orlaivių atakų bei jų žvalgybinių misijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min