Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai NATO pratybose Norvegijoje treniravosi gintis žiemos sąlygomis

Karinės pratybos „Šaltas atsakas 2014“
Norvegijos kariuomenės archyvo nuotr. / Karinės pratybos „Šaltas atsakas 2014“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 12–20 dienomis Lietuvos kariai Norvegijos šiaurėje dalyvavo didžiausiose šiais metais NATO pratybose „Cold Response 2014“ (liet. „Šaltas atsakas 2014“), kuriose treniravosi vykdyti kombinuotas bendras operacijas žiemos sąlygomis. Pratybose įgyta patirtis Lietuvos kariams svarbi kartu su sąjungininkais rengiantis ir Lietuvos gynybai.

Daugiau nei savaitę trukusiose NATO pratybose dalyvavo apie 16 tūkst. karių iš 16 valstybių. Savo įgūdžius veikti žiemos sąlygomis išbandė sausumos, oro, jūrų, desantinių ir specialiųjų operacijų pajėgų kariai. Pratybose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų ir Sausumos pajėgų kariai.

Lietuvos kariai Norvegijoje kartu su kitų šalių specialiųjų operacijų pajėgų kariais vykdė specialiąsias sausumos ir vandens operacijas atšiaurioje gamtoje, ekstremalaus klimato sąlygomis išbandė karinę įrangą ir ginkluotę. 

Kaip teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime, atsižvelgiant į ganėtinai ilgą šaltą metų laiką Lietuvoje, karių įgyta patirtis tokiomis sąlygomis vykdyti operacijas yra labai svarbi rengiantis vykdyti ir Lietuvos gynybą. Tokio mąsto pratybos, kuriose į operacijas yra įtrauktas labai platus spektras karinių priemonių, ginkluotės, pajėgų ir tūkstančiai skirtingų šalių karių, yra nepaprastai svarbios siekiant sąjungininkų sąveikumo.

Pratybos „Cold Response“ organizuojamos nuo 2006 metų. Šiais metais tai jau šeštosios pratybos. Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai šiose pratybose Norvegijoje dalyvauja antrą kartą – 2007 m. jose treniravosi Specialiųjų operacijų junginio žaliukai, narai ir jėgeriai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min