Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 2d. 17:28

Lietuvos kariai pradėjo budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose

Lietuvos kariai.
Vyr. ltn. G.Ciunio nuotr. / Lietuvos kariai.
Sausio 1 d. budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. sutr. NRF) pradėjo apie 200 Lietuvos karių iš Karinių oro pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Specialiųjų operacijų pajėgų ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono.

Iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karių suformuotas Oro uosto terminalo aptarnavimo vienetas NRF dalyvaus jau trečią kartą. Šiemet NATO greitojo reagavimo pajėgoms, kurių budėjimas tęsiasi visus metus, Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos budėti skyrė transporto lėktuvą C-27J „Spartan“. Prieš tai Karinių oro pajėgų kariai budėjo 2008 m. antrą pusmetį ir visus 2011 metus.

Jei būtų priimtas sprendimas aktyvuoti NATO pajėgas operacijos rajone bus pasirengęs budėti Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos 1-asis sprogmenų neutralizavimo būrys, sudarytas iš dviejų skyrių ir valdymo grupės. Prireikus išminuotojai atliktų standartinių ir improvizuotų sprogmenų neutralizavimo operacijas, užterštos vietovės žvalgybą ir valymą nuo sprogmenų. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai NRF pajėgose budi ne pirmą kartą. Anksčiau šiose pajėgose yra budėję Bendrosios inžinerijos būrys ir Sprogmenų neutralizavimo būrys.

Visus šiuos metus NATO greitojo reagavimo pajėgose budės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono 2-oji kuopa, kuri NRF aktyvavimo atveju atliktų Pajėgų apsaugos kuopos funkcijas.  

NRF – aukštos parengties, technologiškai pažangios daugianacionalinės NATO pajėgos, vienas iš kertinių aljanso karinių įrankių. NRF sudaro valstybių-narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką aukštos parengties budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NRF gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:20
01:17
02:19

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min