Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai pratybų jūroje metu „Stinger“ raketomis sunaikino visus taikinius

STINGER3
Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos / STINGER3
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baltijos jūroje nuo Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivo „Jotvingis“ (N42) denio vykusiose Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kovinio šaudymo iš raketinio oro gynybos komplekso „Stinger“ pratybose „Gintarinė strėlė 2014“ visi paleisti Lietuvos karių šūviai buvo taiklūs – visi taikiniai jūroje ir ore sunaikinti.

„Lietuvos kariai pirmą kartą šaudė į Lietuvoje mokslininkų pagamintus taikinius, kurie atitinka naikintuvų greičio ir skleidžiamos šilumos parametrus“, – sakė mokymus stebėjęs Lietuvos kariuomenes vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Pasak kariuomenės vado, šimtaprocentis pataikymas yra bendrų Lietuvos kariuomenės pajėgų pastangų, bendradarbiavimo ir pasirengimo rezultatas.

VIDEO: Luko Kalvaičio filmuota medžiaga

Pagrindinis šią savaitę vykstančių pratybų tikslas – patikrinti raketų „Stinger" privalumus ir trūkumus ginant laivą nuo galimų atakų iš oro, treniruoti ir įvertinti Oro gynybos bataliono karių kovinį pasirengimą.

Per pratybas kariai taip pat buvo treniruojami veikti nuo gegužės vidurio NATO greitojo reagavimo pajėgoms skiriamo Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivo „Jotvingis" įgulos sudėtyje. Taip Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariai tęsia pasiruošimą budėti NATO greitojo reagavimo pajėgų NATO priešmininių laivų junginyje (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1), kuriam nuo  gegužės vidurio vadovaus Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Giedrius Premeneckas.

Lietuva NATO junginiui skirs vadovavimo ir aprūpinimo laivą „Jotvingis” bei štabo karininkų, kurie sudarys tarptautinio junginio štabo pagrindą. Tai bus pirmas kartas, kai vienos iš Baltijos šalių karininkas vadovaus NATO nuolatinės parengties junginiui.

Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos/STINGER6
Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos/STINGER6

Pratybose „Gintarinė strėle 2014" taip pat buvo išbandomas Kauno technologijų universiteto gynybos technologijų instituto sukurtas raketinis taikinys.

Šaudymai į taikinius vyko kariniams mokymas skirtoje teritorijoje Baltijos jūroje, kuri pratybų metu buvo uždaryta laivams ir orlaiviams.

Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos/STINGER4
Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos/STINGER4

Kovo pabaigoje Oro gynybos bataliono kariai taikytojai treniravosi Nyderlanduose su AST DOME treniruokliu. Gilindami įgūdžius bataliono raketinės sistemos „Stinger" skyrių vadai ir taikytojai Karinių jūrų pajėgų mokymo centre baigė bazinį jūreivio kursą, o vasarį – laivo artileristo kursą.

Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos/STINGER2
Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos/STINGER2

Raketinis oro gynybos kompleksas „Stinger" yra skirtas teritorijų ir svarbių objektų gynybai nuo antpuolių iš oro. Sistemoje naudojamos raketos, kurios, priklausomai nuo modifikacijų, gali sunaikinti priešišką orlaivį ar kitą taikinį 5 km atstumu ir daugiau nei 3 km aukštyje.

Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos/STINGER1
Laivo N42 „Jotvingis“ įgulos narių nuotraukos/STINGER1
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min