Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 18d. 15:17

Lietuvos kariai rengiasi kitais metais budėti ES kovinėje grupėje

Lietuvos kariai rengiasi kitais metais budėti ES kovinėje grupėje
R.Albaičio nuotr. / Lietuvos kariai rengiasi kitais metais budėti ES kovinėje grupėje

50 Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kari tęsia pasirengimą pirmąjį 2015 m. pusmetį budėti Europos Sąjungos Šiaurės šalių kovinėje grupėje, suformuotoje kartu su Airijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariais.

Prireikus ši grupė būtų pasirengusi  išvykti į krizės rajoną vykdyti humanitarinės pagalbos, taikos palaikymo ir krizių valdymo operacijas, teikti paramą trečiosioms šalims kovojant su terorizmu, kt. užduotis.

Lietuvos kariai ES Šiaurės šalių kovinėje grupėje suformuos Pajėgų apsaugos būrį.  Pavieniai Lietuvos kariai bus integruoti į šios grupės pajėgų štabą, karo policijos, remonto ir medicinos būrius bei budės nacionaliniame paramos elemente.

Pratybose Ulonų bataliono kariai treniravosi saugomų asmenų palydos ypatumų, veikti kritinių situacijų atvejais.

Ruošdamiesi budėjimui liepos 14-17 d. kariai  Ulonų batalione Alytuje ir Gen. S. Žukausko poligone Pabradės rajone dalyvavo  pratybose su koviniu šaudymu tema „Artima asmens apsauga“. Pratybas kariams pravedė  patyrę instruktoriai iš Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų.  

Pratybose Ulonų bataliono kariai treniravosi saugomų asmenų palydos ypatumų, veikti kritinių situacijų atvejais.

Pasak pratybų dalyvių, nors būrio sudėtyje ir buvo patyrusių karių, ne kartą dalyvavusių taikos rėmimo operacijose, Specialiųjų operacijų pajėgų instruktorių perteiktos žinios visiems buvo naudingos.  

Pajėgos pasirengusios reaguoti greitai

Ulonų bataliono karių pasirengimas veikti drauge vienoje grupėje su kitų šešių šalių kariais nacionaliniu lygmeniu bus vertinamas spalio mėnesį Lietuvoje. Lapkritį Lietuvos kariai vyks į Švedijoje vyksiančias pratybas „Jungtinis veiksmas 14“ (angl. Joint Action), kur bus vertinamas jau visos  daugiašalės grupės pasirengimas.

ES kovinės grupės yra daugianacionalinės ES greitojo reagavimo pajėgos, kurios yra pasirengusios greitai reaguoti į kylančias krizes. Panašiai kaip ir NATO greitojo reagavimo pajėgas, ES kovines grupes sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti pajėgose rotuodamos skiria šalys narės.

2015 m. pirmojo pusmečio Švedijos vadovaujamą ES Šiaurės šalių kovinėje grupę sudarys apie 2,4 tūkst. karių.   

2015 m. pirmojo pusmečio Švedijos vadovaujamą ES Šiaurės šalių kovinėje grupę sudarys apie 2,4 tūkst. karių.   

 Operacinis ES Šiaurės šalių kovinės grupės štabas yra dislokuotas ir veiks Prancūzijoje, Pajėgų štabas – Švedijoje.

Priskirti grupės  kariai budės savo  nuolatinėje dislokacijos vietose savo šalyse. Į operacijos rajoną grupės kariai iš savo dislokacijos vietų būtų pasirengę išvykti per 5-10 dienų ir operacijoje išsilaikyti - nuo 30 iki 120 dienų.
Lietuva Europos  Sąjungos kovinėse grupėse dalyvauja nuo 2010 m., kai pirmąjį pusmetį dalyvavo bendroje grupėje su  Lenkija,  Vokietija,  Slovakija  ir  Latvija.  2011 m. pirmąjį pusmetį budėjusiai Nyderlandų, Vokietijos, Suomijos, Austrijos ir Lietuvos kovinei grupei buvo skirtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandenvalos vienetas. 2013 m. antrąjį pusmetį Lietuva dalyvavo Jungtinės Karalystės vadovaujamoje kovinėje grupėje kartu su Nyderlandų, Švedijos ir Latvijos kariais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min