TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės mokymuose - planai, kaip ginklu ginti valstybę

Pratybų akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvos kariuomenė
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 3–14 dienomis Lietuvos kariuomenės padaliniuose vyko mokymai „Gintarinė drąsa 2012“, kurių metu buvo planuojamos gynybos užduotys visoje šalies teritorijoje.

Tai buvo pirmosios tokio tipo pratybos, kai visų kariuomenes pajėgų vadovavimo vienetai kartu su Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybomis prie Vidaus reikalų ministerijos vykdė valstybės ginkluotos gynybos planavimą. Pratybas organizavo Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

Šių pratybų metu atsakomybės regionais paskirstytos vadavietės tobulino gynybos operacijų planavimo procedūras, analizavo situaciją savo atsakomybės rajonuose ir vykdė sąveiką tiek su gretimais regionais, tiek ir šalies mastu.

„Regioninis paskirstymas leidžia efektyviai panaudoti vadovavimo vienetų patirtį, nes jie geriau žino savo regiono specifiką, o tai leidžia operatyviai reaguoti į įvairias situacijas ir laiku  priimti  decentralizuotus sprendimus,“ – sakė pratybas stebėjęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Jis taip pat pridūrė, kad regioninis suskirstymas leistų operatyviau reaguoti ir į taikos metu iškilusias krizes, į kurių likvidavimą būtų įtraukiamos ir didelės kariuomenės pajėgos.

Vienas iš pagrindinių Lietuvos kariuomenės taikos meto uždavinių – užtikrinti kovinės parengties palaikymą ir pasiruošimą valstybės ginkluotai gynybai.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min