Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 8d. 16:42

Lietuvos karininkai stažavosi JAV kariniame laive

JAV karinio jūrų laivyno laivas USS Farragut (DDG-99)
Archyvo nuotrauka / JAV karinio jūrų laivyno laivas USS Farragut (DDG-99)

Nuo liepos 5 iki rugpjūčio 5 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkai vyr.ltn. Mindaugas Žukas ir vyr.ltn. Tomas Mameniškis stažavosi JAV karinio jūrų laivyno Arleigh-Burke klasės laive USS Farragut (DDG-99). Laivas vykdė užduotis Viduržemio jūroje, vėliau atliko savaitės trukmės tranzitą į Rygos uostą.

Lietuvos karininkai buvo paskirti į laivo vadovavimo dalį ir taip integruoti į laivo įgulą. Stažuotės metu dalyvaudami kasdienėje laivo veikloje, karininkai susipažino su laivo organizacija, laivui paskirtų užduočių vykdymu, taip pat su koviniu rengimu, tarnybos specifika, bei JAV karinio laivyno tradicijomis. Karininkai taip pat dalyvavo vidiniuose laivo mokymuose, bei turėjo galimybę stebėti laivo artilerinius šaudymus bei atsargų papildymo eigoje operacijas.  

Po stažuotės karininkai puikiai vertino gautą patirtį bei žinias, taip pat teigė pasiekę puikų tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą su laivo įgulos nariais.

Šią stažuotę, įskaitant karininkų kelionę iki laivo, bei išlaikymą stažuotės metu organizavo  JAV ambasada Lietuvoje.

Galimybės Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų kariams ir karininkams stažuotis JAV kariniuose laivuose sudaromos kasmet. 2010 m. gegužės 2-3 dienomis keturi Karinių jūrų pajėgų atstovai (2 karininkai ir 2 seržantai) turėjo galimybę stažuotis  JAV Ticonderogara klasės raketiniame kreiseryje VICKSBURG (CG-69), kuriuo iš Škotijos grįžo į Klaipėdą. 2011 m. rugpjūčio 1-16 dienomis keturi Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovai stažavosi Jungtinių Amerikos Valstijų karinių jūrų pajėgų fregatoje USS CARR (FFG-52).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min