Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenė šaudmenų rezervą atnaujina „Giraitės“ šoviniais 

Giraitės ginkluotės gamyklos šoviniai
KAM nuotr. / Giraitės ginkluotės gamyklos šoviniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministerijai atnaujinus šaudmenų pirkimą iš  AB „Giraitės ginkluotės gamykla“,  liepos 17 d.  Lietuvos kariuomenės arsenalą Linkaičiuose pasiekė  automatiniam šautuvui G36  skirti šoviniai. Šaudmenų rezervai  Lietuvos kariuomenėje pradedami atnaujinti siekiant stiprinti Lietuvos gynybinį pajėgumą.

Ateityje Lietuvos kariuomenė  iš AB „Giraitės ginkluotės gamykla“  gamyklos  planuoja įsigyti ir kitai pagrindinei šaulio ginkluotei – vidutiniam kulkosvaidžiui ir  taiklaus šaulio šautuvui – skirtų  šovinių.  

„Susiklosčius dabartinei saugumo situacijai dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje „Giraitės ginkluotės gamykla“  yra svarbi kaip vietos gamintojas, kuris garantuoja šaudmenų tiekimo saugumą ir tvarumą krizės atveju“, – sako  krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. 

Ministras taip pat pabrėžia, kad ši lietuviška gamykla Lietuvos kariuomenei yra svarbi ir dėl savo pajėgumų prireikus pateikti produkciją dvigubai ar net trigubai didesniais nei įprasta kiekiais.

Reikiamų kalibrų šovinių Lietuvos kariuomenė iš Giraitės perka nuo 2001 metų.  Didžiausi pirkimai buvo atlikti  2001– 2003, 2008 metais.  

2010 m. sustabdžius pirkimus buvo naudojamos šaudmenų atsargos, kurios buvo faktiškai visos  išnaudotos.

AB „Giraitės ginkluotės gamykla“ nėra vienintelė šaudmenų tiekėja Lietuvos kariuomenei. Lietuvos kariuomenė šaudmenis perka iš įvairių gamintojų visame pasaulyje.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min