Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 lapkričio 27d. 07:21

Lietuvos kariuomenė stiprina oro erdvės stebėjimą

Naikintuvai. Lietuvos karinėms oro pajėgoms nuo šiol vadovaus pulkininkas leitenantas Marius Matulaitis.
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Naikintuvai
Penktadienį Prienų rajone esančio Karinių oro pajėgų radiolokacinio posto teritorijoje rengiama ceremonija skirta pažymėti naujų ilgojo siekio radarų ir jiems reikalingos infrastruktūros statybos pradžią.

Iš viso bus statomi trys nauji radarai. Į būsimojo, esančio Prienų rajone, pamatus bus įmūryta kapsulė su deklaracija, liudijančia „apie vieną svarbiausių ilgalaikio oro erdvės stebėjimo, kontrolės ir gynybos sistemos tobulinimo projekto etapų“, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Iš viso bus statomi trys nauji radarai.

Ceremonijos metu deklaraciją pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas, NATO ryšių ir informacijos agentūros atstovas Guy Feat ir NATO paramos agentūros atstovas Manfred Eggers.

Ceremonijoje taip pat dalyvaus NATO oro policijos Baltijos valstybėse misijos kariai, užsienio šalių ambasadoriai, vietos bendruomenės atstovai, kiti svečiai.

Siekdama tobulinti ir stiprinti taikos meto oro erdvės stebėjimo sistemą, Lietuvos kariuomenė atnaujina tris oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos radiolokacinius postus. Jie įrengti Antraveršio kaime Prienų rajone, Ceikiškių kaime Ignalinos rajone ir Degučių kaime Šilutės rajone.

KAM skelbia, kad bus visiškai atnaujinta postų infrastruktūra, įrengti nauji NATO šalies gamintojo tolimojo siekio radarai, pakeisiantys iki šiol turimus Rusijoje pagamintus tolimojo siekio radarus.   

„Ilgalaikis strateginis projektas padės sustiprinti vieningą nacionalinę oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemą, kuri yra NATO vieningos oro erdvės ir priešraketinės gynybos sistemos dalis. Tai didžiausias iki šiol Lietuvos indėlis plėtojant nacionalinius ir NATO kolektyvinės gynybos pajėgumus“, - rašoma KAM pranešime.

Anot ministerijos, atnaujintų radiolokacinių postų teikiama informacija užtikrins nepertraukiamą oro erdvės stebėjimą ir kontrolę, reagavimą į galimus oro erdvės pažeidimus, perspėjimą apie grėsmes.

Su naujais radarais Lietuva taip pat užtikrins geresnį oro erdvės stebėjimą, kurį privalo garantuoti kaip NATO oro policijos misiją priimančioji šalis, taip pat radiolokatorių kuriamas oro erdvės paveikslas pagerins sąlygas karo aviacijai, kovinių karinių oro pajėgų daliniams veikti ir paieško ir gebėjimo operacijos vykdyti.

Radiolokacinių postų Prienų rajone ir Šilutės rajone statybos darbus planuojama baigti kitąmet, o visišką operacinį pajėgumą jie pasieks iki 2019 metų. Radiolokacinio posto Ignalinos rajone statybos prasidės vėliau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min