Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės pėstininkų kuopa ruošiasi didžiausioms šiemet NATO pratyboms „Steadfast Jazz 2013“

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai pratybose
Algirdo bataliono nuotr. / Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariai aktyviai ruošiasi artėjančioms didžiausioms šiais metais lapkričio 2–9 d. vyksiančioms NATO greitojo reagavimo pajėgų pratyboms „Steadfast Jazz 2013“ (liet. „Tvirtas džiazas 2013“). 140 karių Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 2-oji pėstininkų kuopa tarptautinio vieneto sudėtyje dalyvauti Lenkijos kariuomenės Dravsko poligone vyksiančioms lauko pratyboms treniruojasi Rukloje.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, Algirdo bataliono 2-ajai pėstininkų kuopai paskutinis pasirengimo mėnuo prasidėjo kovinio šaudymo pratybomis, kurių tema – skyrius/ būrys gynyboje. Iki tol kuopos padaliniai pratyboms ruošėsi savarankiškai.

Pirmoji pasirengimo savaitė buvo skirta skyriams, antroji – būriams. Per šias pratybas kuopos būriai atliko gynybos veiksmus su koviniais šaudymais, panaudojant taktinę situaciją. Būrių ir skyrių vadai atliko padalinių valdymo procedūras: vyko į rekognoskuotę, žvalgė pozicijas, braižė mūšio schemas, rengė ir skelbė kovinius įsakymus. Kuopos kariai taip pat treniravo ir tiesioginio ugnies valdymo procedūras.

Pasirengimo metu naudojama beveik visa turima ginkluotė, vidutinio sunkumo ir sunkieji kulkosvaidžiai, taip pat pasitelkta kuopos minosvaidžių parama.

Pasak 2-sios pėstininkų kuopos vado vyresniojo leitenanto Egidijaus Čiulados, kuopos pratybos buvo puiki proga ne tik pasitreniruoti prieš išvykstant į Lenkiją, bet ir įvertinti save, t.y. atsakyti į klausimą, ar gebame efektyviai stabdyti priešo puolimą.

„Galime pasidžiaugti, jog tiek skyriai, tiek būriai užduotį įvykdė ir iškeltus tikslus pasiekė. Teigiamai nuteikia ir tai, jog kariai pajuto, kokį tikrąjį nuostolį priešui gali padaryti besiginantis būrys ar skyrius, todėl dabar galės tiksliau vertinti situaciją“, – apie pasirengimą tarptautinėms pratyboms kalbėjo kuopos vadas.

Pratybose „Steadfast Jazz“ iš viso dalyvaus apie 300 Lietuvos karių, kurie bus dislokuoti skirtingose vietose Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje. Lietuvos karių kuopa (140 karių) tarptautinio vieneto sudėtyje dalyvaus Lenkijos kariuomenės Drawsko Pomorskie poligone vyksiančiose lauko pratybose.

Šiame poligone taip pat bus dislokuotos ir Jungtinėse bei Taktinėse oro atakos grupėse veiksiantys Lietuvos kariai. Latvijoje - Adaži poligone išsiskleisiančiame NATO Jungtinių pajėgų vadavietės štabe ir pratybų kontrolės elemente - dalyvaus 10 štabo karininkų ir civilių.

Dar 2 štabo karininkai bus dislokuoti Norvegijoje įsikūrusiame NATO Jungtiniame kovinio rengimo centre. Be to, Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Lietuvos kariai taip pat užtikrins priimančiosios šalies paramą išskleistai Italijos vadovaujamai NATO greitojo reagavimo pajėgų Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietei.

Pratybose „Steadfast Jazz 2013" bus treniruojamas ir vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas reaguoti į bet kokio pobūdžio grėsmę bet kurioje pasaulio vietoje, taip pat ir dalyvauti koviniuose veiksmuose. Taip pat jose bus įvertintas Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume štabo pasirengimas vadovauti NATO jungtinėms operacijoms 2014 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min