Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės pradės naudoti naujo tipo šaulio ginklus

šautuvai FN SCAR-H PR
KAM nuotr. / šautuvai FN SCAR-H PR
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 2014 metų Lietuvos kariuomenė pradės naudoti naujo tipo ginkluotę, kurios iki šios neturėjo – taikliojo šaulio šautuvą.

Šiemet kariuomenės organizuotame ginklo įsigijimo konkurse laimėjo Belgijos įmone „FN Herstal“, iš kurios bus įsigyti pusiau automatiniai šautuvai FN SCAR-H PR su optiniais taikikliais Smidt&Bender (kalibras – 7,62x51 mm, efektyvus šūvio nuotolis – 800 m, optinio taikiklio priartinimas 3-12x). Naujais ginklais bus aprūpinti Sausumos pajėgų kovinių vienetų skyriai.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų departamento direktoriaus pulkininko Valdo Šiaučiulio, taikliajam šauliu keliama užduotis naikinti ypač svarbius priešiškų pajėgų taikinius: vadus, ryšininkus, karius su sunkiosiomis kovos sistemomis (kulkosvaidžiais, granatsvaidžiais ir pan.). Todėl taikliųjų šaulių ginklai turi būti taiklesni ir šaudantys didesniu nuotoliu nei įprasta pėstininkų ginkluotė.

Konkursui pasiūlyti kariuomenės operacinius reikalavimus atitinkantys ginklų modeliai pirmą kartą buvo vertinami ne tik kainos atžvilgiu, bet ir išbandant juos lauko sąlygomis bei šaudykloje. Tam buvo sudaryta iš įvairių padalinių specialistų darbo grupė, kuri vykdė bandymus pagal parengtą programą. Bandymuose buvo vertinami šautuvų taiklumas, patikimumas bei ergonomika.

Pasak bandymų metodiką parengusios bei bandymus atlikusios darbo grupės pirmininko Arturo Plokšto, toks pirkimo būdas leido įsigyti geriausią ginklą, pasiekusi optimalų kainos ir kokybės santykį. Vertinant pasiūlymų kainas, buvo atsižvelgta ne tik į pačių ginklų, bet ir jų atsarginių dalių kainas bei jų tiekimo sąlygas. Bendra sandorio vertė – apie 9,6 mln. litų.

Penktadienį Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadas pulkininkas Sigitas Mundris su Belgijos kompanijos „FN Herstal“ atstovais pasirašė ginklų pirkimo-pardavimo sutartį. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min