Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 04, 11:13

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms vadovaus Almantas Leika

Liepos 5 d. Vilniuje, aikštėje prie Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės štabo, vyks iškilminga Sausumos pajėgų vado pasikeitimo ceremonija. Penkerius metus pajėgoms vadovavusį generolą majorą Joną Vytautą Žuką pakeis brigados generolas Almantas Leika.
Almantas Leika
Almantas Leika / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Almantas Leika

Ceremonijoje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Estijos ir Latvijos kariuomenių Sausumos pajėgų vadai, Lietuvos kariuomenės pajėgų, padalinių vadovybė.

Gen. mjr. Jonas V. Žukas paskirtas į Lietuvos karinio atstovo prie NATO ir Europos Sąjungos pareigas Briuselyje.

Iki paskyrimo į naująsias pareigas  brg. gen. A. Leika ėjo Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigas. Šiose pareigose jį pakeis pulkininkas Valdas Šiaučiulis.

Brg. gen. A. Leika krašto apsaugos sistemoje tarnauja nuo 1991 m. kovo, tarnybą pradėjęs tuometinėje Savanoriškojoje krašto apsaugos tarnyboje. A. Leika yra vadovavęs LDK Algirdo mechanizuotajam pėstininkų batalionui, Lietuvos vadovaujamai Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei,  ėjęs įvairias vadovaujamas pareigas Lietuvoje ir užsienyje.

Brg. gen. studijavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, yra baigęs JAV Sausumos pajėgų karo koledžą,  Baltijos gynybos koledže Tartu (Estija) Vyresniųjų karininkų ir Aukštesniųjų vadų kursus.  Generolas yra humanitarinių mokslų ir strateginių studijų magistras.

A. Leika yra apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi, Vyčio Kryžiaus ordino medaliu, kitais krašto apsaugos sistemos, NATO ir  užsienio šalių kariuomenių apdovanojimais. A. Leika yra ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos narys, Baltijos gynybos koledžo, JAV Sausumos pajėgų karo koledžo absolventų asociacijų narys. Karininkas yra vedęs, augina dvi dukras ir du sūnus.

Sausumos pajėgų vadą į pareigas skiria ir iš jų atleidžia krašto apsaugos ministras kariuomenės vado teikimu.

Sausumos pajėgos yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės reguliariųjų pajėgų kariuomenės rūšis. SP tikslas – parengti SP karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos apsaugai ir gynybai, gebančius dalyvauti tarptautinėse operacijose. Šiuo metu pajėgose tarnauja ir dirba apie 3,5 tūkst. karių ir civilių ir apie 4,3 tūkst. karių savanorių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min