Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius: „Mes turime iš ko iššauti ir prireikus iššausime“

Kovinių šaudymų pratybos „Griausmingas vilkas“
Alfredo Pliadžio nuotr. / Montažas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 18–19 dienomis Pabradės poligone žemę drebino Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kovinių šaudymų pratybos „Griausmingas vilkas“. Pabradėje apsilankęs Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius pareiškė, kad šios pratybos, kaip ir kiti intensyviai vykdomi kovinio rengimo renginiai, yra aiški žinia kiekvienam agresoriui, kad „mes turime iš ko iššauti ir prireikus iššausime“.

„Kariuomenėje nuotaikos yra geros. Mes vykdome visas numatytas užduotis. Atidirbome elementus kartus su mūsų sąjungininkais. Jau 20 metų Lietuvos kariuomenės dalyvauja tarptautinėse operacijose ir įgyta patirtis yra neįkainojama. Mūsų kariai tą įrodė ne kartą dalyvaudami misijose Balkanuose, Irake, Afganistane“, – sakė pratybas stebėjęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas A.Pocius.

Pasak generolo, tokios pratybos yra svarbi žinia Lietuvos gyventojams, kad kariuomenė yra pasiruošusi ginti kraštą ir nedvejodama vykdys visas jai patikėtas užduotis, prireikus ir su sąjungininkais.

„Rusijos ginkluotosios pajėgos yra pasikeitusios kokybine prasme, matosi tam tikri jų taktiniai elementai kitokie. Bet Lietuvos kariuomenė, su sąjungininkais dalyvaudama tiek tarptautinėse operacijose, tiek pratybose, tuos elementus puikiai žino, tam yra rengiamasi“, – kalbėjo A.Pocius.

Pratybų metu buvo tikrinamas ugnies skyrių, rekognoskuotės ir topografijos skyriaus, ugnies valdymo centrų ir priešakinių stebėtojų grupių pasirengimas šaudyti baterijos sudėtyje. Atlikti koviniai šaudymai iš trijų ugnies pozicijų, esančių Pabradės poligone, karių valdomų pabūklų salvės krito tiksliai į taikinių rajonus.

Balandžio 14–18 d. Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai treniruosis ir dalyvaus kituose kovinio šaudymo pratybose „Karo dievai“.

VIDEO: Kovinių šaudymų pratybos „Griausmingas vilkas“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min