Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos karo akademija duris atvėrė būsimiems kariūnams

P3292164
P3292164
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje šeštadienį vyko atvirų durų dienos renginys. Jame dalyvavo gausus būrys jaunuolių, susidomėjusių studijomis Karo akademijoje.

Atvykusiems į renginį buvo pristatytos universitetinių studijų programos, karinis rengimas, stojimo sąlygos, Atrankos centro reikalavimai. Svečiai galėjo iš arčiau pamatyti kariūnų gyvenimo ir mokymosi sąlygas, kultūrinę veiklą, sužinoti, kokios yra karjeros perspektyvos baigusiems studijas Lietuvos karo akademijoje.

„Neabejoju, kad akademijos atvirų durų diena leis jums giliau susipažinti su šia aukštąja mokykla, jos veikla ir paskatins tapti Lietuvos karininkais – ateities vadais ir lyderiais, atsakingais už mūsų šalies saugumą ir ateitį“, – į renginį atvykusiems kalbėjo akademijos štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Darius Baranauskas.

Iš Alytaus atvykęs Mantas sakė, kad šiame akademijos renginyje dalyvavo galvodamas apie ateitį ir domėdamasis studijų galimybėmis aukštosiose mokyklose.

Neabejoju, kad akademijos atvirų durų diena leis jums giliau susipažinti su šia aukštąja mokykla, jos veikla ir paskatins tapti Lietuvos karininkais – ateities vadais ir lyderiais, atsakingais už mūsų šalies saugumą ir ateitį.

„Esu dešimtokas, todėl jau reikia pradėti galvoti ir apsispręsti, ką norėsiu veikti, baigęs mokslus mokykloje. Mane domina studijos Lietuvos karo akademijoje, kuri išsiskiria drausme ir griežtu dienos režimu. Įdomu iš arčiau pamatyti ir čia pristatomą karo techniką, todėl čia ir atvykau“, – pasakojo vaikinas.

Akademijos teritorijoje lankytojai stebėjo specialiai jiems organizuotą kovinių veiksmų operaciją „Reidas“. Norintys išbandyti akies taiklumą dalyvavo stadione surengtame šratasvydyje. Karo akademijos svečiai taip pat galėjo pasivažinėti karo technika, pašaudyti lazerinėje šaudykloje, užsukti į Kariūnų batalioną ir apžiūrėti kario ekipuotę, pamatyti kovinių ginklų ir karo technikos parodas, apsilankyti sporto komplekse, bibliotekoje, Karo akademijos ramovės muziejuje, Šv. Anzelmo koplyčioje.

Studijos Lietuvos karo akademijoje

Akademijoje šiuo metu daugiausia kariūnų (65) studijuoja personalo vadybos, 22 – moderniųjų gynybos technologijų vadybos, 15 – transporto ir logistikos, 65 – tarptautinių santykių programas.

Lietuvos karo akademija, bendradarbiaudama su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutu, rengia lakūnus, skrydžių vadovus ir aviacijos inžinierius Karinėms oro pajėgoms. Šiemet pagal karinių oro pajėgų karininkų rengimo programą studijuoja 11 jaunuolių.

Įdomu iš arčiau pamatyti ir čia pristatomą karo techniką, todėl čia ir atvykau.

Šeši I kurso kariūnai, pareiškę norą studijuoti pagal moderniųjų gynybos technologijų vadybos studijų programą, po pirmojo semestro Karo akademijoje turės galimybę tęsti studijas Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Ją baigę, įgis profesinio bakalauro laipsnį ir karinių jūrų pajėgų leitenanto laipsnį, leidžiantį tarnauti karinėse jūrų pajėgose. Studijas Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje taip pat tęsia ir du II kurso kariūnai.

Akademiją sėkmingai baigusiems kariūnams suteikiamas pirmasis karininko (leitenanto) laipsnis, būrio vado kvalifikacija ir viešojo administravimo arba politikos mokslų bakalauro laipsnis. Paprastai jie skiriami į būrio vado pareigas Lietuvos kariuomenės daliniuose.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min