Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 17d. 14:36 , atnaujinta: 2015 sausio 17d. 16:46

Loreta Graužinienė: tik sąmoninga visuomenė gali būti pilietiška

24-osios Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo metinės.
Alfredo Pliadžio nuotr. / 24-osios Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo metinės.

Tik sąmoninga visuomenė gali būti pilietiška, šeštadienį pareiškė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Nepriklausomybės aikštėje minint 24-ąsias Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo metines.

„Tik sąmoninga visuomenė gali būti pilietiška, o vienas iš kilniausių savos valstybės piliečio apsisprendimų yra laisva valia pasirinkti tarnystę Tėvynei“, – teigė L.Graužinienė KASP įkūrimo metinių proga.

Tik sąmoninga visuomenė gali būti pilietiška, o vienas iš kilniausių savos valstybės piliečio apsisprendimų yra laisva valia pasirinkti tarnystę Tėvynei, – teigė L.Graužinienė.

Pasak jos, didžiausios pagarbos bei palaikymo vertas savanorių atsidavimas, rengiantis Lietuvos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, dalyvavimas tarptautinėse misijose bei indėlis įvairiuose bendruomeniniuose ir socialiniuose projektuose.  

„Tikiu, kad pavojaus akivaizdoje nesudvejoję stotumėte ginti savo tėvynės. Tikiu, kad jūsų dėka kuriame stipresnę, saugesnę ir pilietiškesnę visuomenę“, – kalbėjo L.Graužinienė.

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 24-ąsias įkūrimo metines

Šeštadienį Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 24-ąsias įkūrimo metines. Šventinis renginys ir iškilminga rikiuotė vyko Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje.

Renginyje dalyvavo visų šešių Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai, kurio metu tradiciškai apdovanota geriausia savanorių pajėgų kuopa, parodžiusi geriausius kovinio rengimo, karių savanorių lankomumo  rezultatus.

Jai įteiktas geriausios kuopos apdovanojimas – XIV a.  kalavijas. Renginio metu taip pat pagerbti ir apdovanoti geriausi metų karių savanorių darbdaviai.

Iškilmingoje 24-ųjų įkūrimo metinių ceremonijoje dalyvavo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Lietuvos kariuomenės dalinių vadai, prof. Vytautas Landsbergis, Estijos, Gruzijos ir Latvijos savanorių pajėgų vadai, JAV ir Švedijos karo atašė, taip pat Lietuvos laisvės kovų dalyviai, visuomeninių organizacijų atstovai ir kt.

1991-ųjų metų sausio 17 dieną, po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos vyriausybę, Aukščiausioji Taryba priėmė įstatymą dėl Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) įkūrimo. Tarnybos įkūrimas įteisino savanorių veiklą ir į valstybės gynimą oficialiai įtraukė visuomenę, kuri teisėtai galėjo ginti savo beatsikuriančią valstybę. Juridiškai legalizuotos jau veikiančios savanorių formuotės, pradėjusios kurtis 1990 metais. Savanorių  pajėgoms buvo sudarytos prielaidos paskirti vadovybę, formuoti dalinius.

Šiuo metu Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja daugiau nei keturi tūkstančiai karių savanorių, kurie yra rengiami Lietuvos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms, taip pat teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min