Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Luhanske teroristų nužudytas Lietuvos garbės konsulas M.Zelenecas nemokėjo jiems mokesčių

Mykola Zelenecas
Nuotr. iš „Facebook“ / Mykola Zelenecas
Šaltinis: 15min
0
A A

Luhanske teroristų pagrobtas ir nušautas Lietuvos Respublikos garbės konsulas Ukrainos Luhansko srityje, Ukrainos verslininko Mykola Zelenecas buvo atsisakęs mokėti separatistų valdžiai mokesčius.

Atsisakė separatistams mokėti mokesčius

Ukrainos žiniasklaida rašo, kad M.Zelenecas valdė kelias bendroves. Pagrindinis jo verslas buvo prekyba priešgaisrinės saugos priemonėmis. Pasak žiniasklaidos, M.Zelenecas užsitraukė Luhanską valdžiusių separatistų nemalonę, kai viešai atsisakė jiems mokėti mokesčius, nes laikė jų valdžią neteisėtą. Tuomet ginkluoti teroristai jį pagrobė ir nužudė.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad M.Zelenecą nužudę teroristai turi būti nubausti.

„Ši tragedija yra Rusijos palaikomų teroristų nuskalstamų veiksmų pasekmė. Pastaruoju metu nuo jų kenčia Donbaso gyventojai, žuvo šimtai Ukrainos ir kitų šalių piliečių. Žuvusiojo šeimai ir draugiškai lietuvių tautai reiškiame užuojautą. Stengsimės, kad šį nusikaltimą įvykdę asmenys būtų patraukti atsakomybėm“, – rašoma ministerijos pareiškime.

Tuo tarpu Europos Sąjunga M.Zeleneco nužudymą pavadino teroro aktu. Tai pareiškė ES užsienio ir gynybos politikos atstovė Catherine Ashton, praneša „Deutsche welle“. Ji pabrėžė, kad šį nusikaltimą įvykdę asmenys turi stoti prieš teismą.

C.Ashton pareiškime sakoma, kad „M.Zelenecą nužudė neteisėtos ginkluotos formuotės“.

Kūnas rastas po 12 dienų

Lietuvos užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė apie Lietuvos Respublikos garbės konsulo Ukrainos Luhansko srityje, Ukrainos verslininko M.Zeleneco mirtį nuo nežinomų nusikaltelių rankų ir reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiojo šeimai ir artimiesiems.

Lietuvos garbės konsulas Luhanso srityje M.Zelenecas Ukrainoje buvo pagrobtas ir po dvylikos dienų rastas sušaudytas, BNS penktadienį sakė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

„Jį pagrobė ir praėjus dvylikai dienų rado sušaudytą“, – BNS sakė P.Vaitiekūnas. Pasak jo, kol kas nėra žinoma, ar nužudymas susijęs su jo kaip garbės konsulo veikla.

Jis sakė M.Zeleneco klausęs, ar tikrai yra tikras dėl tokios veiklos – šis ryžtingai tvirtino nebijantis galimo susidorojimo.

„Ne, aš tikrai nepersigalvojau, tegu mane ima įkaitu, tegul padega duris molotovo kokteiliais – mano diplomatinės pastangos yra būtinos, norint surasti Luhanske taikų sprendimą. Žmonės neturi žudyti vieni kitų“, – BNS M.Zeleneco atsakymą pacitavo ambasadorius.

„Jis turėjo daug planų. Buvo atvažiavęs pas mus į ambasadą gegužės 30 dieną. Aš su juo kalbėjau, dar taip atsargiai paklausiau, ar nepersigalvojo dėl tų įvykių, dėl to karo, dėl neramumų, dėl aukų. Sakė, kad tikrai ne“, – prisiminė ambasadorius.

„Ne, aš tikrai nepersigalvojau, tegu mane ima įkaitu, tegul padega duris molotovo kokteiliais – mano diplomatinės pastangos yra būtinos, norint surasti Luhanske taikų sprendimą. Žmonės neturi žudyti vieni kitų“, – BNS M.Zeleneco atsakymą pacitavo ambasadorius.

P.Vaitiekūnas sakė mėginantis susisiekti su žuvusiojo šeima.

„Labai gaila. Bandau susisiekti su šeima: paskelbta spaudoje apie tai, skambina žmonės, užjaučia, klausia, ar galime kuo nors padėti, ar šeimai ko nors netrūksta. Tai labai tragiškas įvykis“, – kalbėjo jis.

Prezidentė sukrėsta

„Netekome nuoširdaus Lietuvos draugo, aktyvaus Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo rėmėjo, turėjusio daug planų plėtoti dviejų valstybių kultūrinius ir verslo ryšius.

Smerkiame šį nusikaltimą ir tikime, kad jis bus ištirtas, o kaltieji asmenys išaiškinti ir nubausti“, – rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Dėl tragiškos Lietuvos garbės konsulo Ukrainoje M.Zeleneco žūties Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą konsulo šeimai ir artimiesiems.

„Esu sukrėsta žinios apie tragišką lietuvių draugo bei nuoširdaus artimų Lietuvos ir Ukrainos ryšių rėmėjo Mykola Zelenec žūtį. Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu reiškiu užuojautą žuvusiojo šeimai ir artimiesiems“, – sakoma prezidentės užuojautoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min