Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maratas Gelmanas: Rusijos likimas – amžinas Putinas arba kraujas aikštėse

Protestuotojai degina V.Putino nuotrauką
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai degina V.Putino nuotrauką
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos leidinys „Novoje vremia“ paskelbė Marato Gelmano straipsnį, kuriame jis, remdamasis įtakingais šaltiniais Kremliuje, tikina, kad Vladimiras Putinas nuo Ukrainos neatplėš rytinių sričių, bet už tai iš Ukrainos prezidento Petro Porošenkos jau pareikalavo kitų aukų.

Pateikiame 15min.lt skaitytojams M.Gelmano, kuris save vadina meno vadybininku, tekstą.

 „Pakalbėjau su Vladimiru Lukinu, kurį galima laikyti vienu padoriausiu Vladimiro Putino komandos žmonių (V.Lukinas yra Rusijos Federacijos įgaliotinis žmogaus teisių klausimais, – red. past.) Būtent jis vasario mėnesį nepasirašė taikos susitarimo tarp Viktoro Janukovyčiaus ir opozicijos, nes manė, kad jo neįmanoma įvykdyti. Su mumis buvo dar vienas žmogus, bendras draugas, artimas tiek man, tiek V.Lukinui. Dėl to manau, kad V.Lukinas kalbėjo apie tai, ką žino ir ką supranta, visiškai nuoširdžiai.

„Niekam Kremliuje nei „Donecko liaudies respublika“, nei Novorossija nereikalingos. Tiek nereikalingos, kad Strelkovą ir Borodajų (atsistatydinę Ukrainos separatistų lyderiai Rusijos piliečiai Igoris Girkinas-Strelkovas ir Aleksandras Borodajus, – red. past.) patraukė būtent dėl to, kad jie kažkurią akimirką patikėjo apie atsiskyrimo nuo Ukrainos galimybę ir pradėjo judėti ne į tą pusę. Gauti Donbasą ir prarasti Ukrainą – tai būtų Kremliaus pralaimėjimas. Geriau tuomet būtų buvę nepradėti“, – aiškina V.Lukinas.

„Maratai, istorija nėra žmogiškasis gyvenimas, kuomet būtina viską suspėti per 70 metų. Šiandien žvelgia taip, o po 50 m. žvelgs kitaip. Kokia konstitucija? Niekas nežada dairytis į popierius, kuomet vyksta istorija“, – teigė Lukinas.

Pakankamas kiekis karių nebuvo įvestas, o tik tiek, kiek būtina, kad Petro Porošenka suprastų, kad metas sėstis prie derybų stalo su tais, su kuriais nuspręs Vladimiras Putinas.

Į mano klausimą „Kaip jie ruošiasi neprarasti Ukrainos, jeigu neapykanta jiems dabar tokia didelė?“, V.Lukinas atsakė: „O kaip anglai ir prancūzai po šimtamečio karo susitaikė? Kaip rusai su vokiečiais?“. Jie galvoja mąsto dideliais laiko tarpais.  Panašaus pobūdžio atsakymas buvo ir į klausimą apie visos tarptautinės bendruomenės požiūrį į Rusiją ir konkrečiai į V.Putiną.

„Maratai, istorija nėra žmogiškasis gyvenimas, kuomet būtina viską suspėti per 70 metų. Šiandien žvelgia taip, o po 50 metų žvelgs kitaip. Kokia konstitucija? Niekas nežada dairytis į popierius, kuomet kuriam istorija“, – teigė V.Lukinas.

Klausiu: „O koks tuomet yra tikslas? Kodėl tada dabar įvedė karius? Kodėl apsupa kontroliuojamą teritoriją, jeigu ne būsimajai „DLR“?

V.Lukino teigimu, Doneckas ir Luhanskas bus Ukrainos sudėtyje todėl, kad šie regionai yra savotiška garantija, kad Ukraina neįstos į NATO. 

V.Lukinas į tai atrėžia: „Užmiršk „LLR“ ir „DLR“. Užduotis yra paaiškinti P.Porošenkai, kad jis negali laimėti. Niekada. Karių beveik neįvedė. Įves tik tiek, kiek reikia, kad P.Porošenka tai suprastų ir sėstų už derybų stalo su tais, su kuriais nuspręs V.Putinas. Su žmonėmis, kurie visiškai paklusnūs. Šitie patys žmonės jau Kijeve organizuos separatistų politinį sparną. O gal jau ir organizuoja.“

V.Lukino teigimu, Doneckas ir Luhanskas bus Ukrainos sudėtyje todėl, kad šie regionai yra savotiška garantija, kad Ukraina neįstos į NATO. Federalizacijos reikalaujama tam, kad referendumas dėl stojimo į vieną, ar kitą tarptautinę organizaciją būtų rengiamas atskirai kiekviename šalies regione, ir jeigu bent vienas iš jų būtų prieš, šalis neįstotų.

Asociacijos sutartis su ES, įsitikinęs V.Lukinas, pati savaime nėra didelė kliūtis. 

„Niekur, be Europos, Rusija nenori ir nesiintegruos. Ir V.Putinas yra pirmasis europietis. Obamą (JAV prezidentą Baracką Obamą, - red. past) reikia ignoruoti. Tačiau per daug išsišokti negalima, kad nelaimėtų respublikonai. Reikalinga Hillary (Hillary Clinton - viena realiausių demokratų kandidačių į JAV prezidento postą, – red. past.) O Europoje mes su niekuo nesusipykome“, – mintis dėstė V.Lukinas.

Klausiu kiek ilgai visa tai truks, – P.Porošenkos lenkimas derybų link.

„Mums nėra kur skubėti. Tai jam reikia skubėti. O tai jį mergina su kasa (prezidento rinkimus pralaimėjusi ekspremjerė Julija Tymošenko, – red. past.) suvalgys kaip mažutį. Tai P.Porošenkai dega užpakalis, o ne mums. Iš viso, viskas turi būti kaip ir buvo prie Janukovyčiaus, tačiau be Janukovyčiaus“.

„Tai reiškia, kad žmonės žus visą laiką?“, – teiraujuosi.

Po šio susitikimo supratau, kad mes išgyvename dėl ukrainiečių, tačiau reikia išgyventi dėl savęs. Visiems akivaizdu, kad valdžia istorijoje su Rusijos kariais Donbase sulaužė Konstituciją.

„Ne, dabar nebe. Visa tai dėl neteisingo ukrainiečių įsitikinimo, kad jie gali laimėti. Jie taip aktyviai antiteroristinę operaciją vykdė. Dabar, kai visiems akivaizdu, kad jie nelaimės, įkarštis blėsta. Kažką darys, ilgiausiai iki rinkimų. Elektoratą apgaudinės. Reikia manyti, kad aktyviausias, karine prasme, etapas pasibaigė“, – atsakė V.Lukinas.

Po šio susitikimo supratau, kad mes išgyvename dėl ukrainiečių, tačiau reikia išgyventi dėl savęs. Visiems akivaizdu, kad valdžia istorijoje su Rusijos kariais Donbase sulaužė Konstituciją.

Konstitucijos sulaužymas privedė prie piliečių žūčių. Įrodymų apie tai yra daugybė ir ši valdžia dėl to gali būti teisiama.

Tai, savo ruožtu, reiškia, kad V.Putinas sieks pasilikti valdžioje amžinai. O jo įpėdinis bus tas, kuris Konstituciją pažeidė kartu su V.Putinu. Tikėtina, kad Šoigu (Sergejus Šoigu – dabartinis Rusijos gynybos ministras). Ir joks rinkimų aktyvumas neturi reikšmės. Jokios legalios partijos neturi prasmės. Ir jokiomis taikiomis priemonėmis jie neatiduos valdžios.

Ir dar, nepriklausomai ar bus „happy end'as“ Ukrainoje, mūsų lemtis tokia: arba amžinas Putinas, arba kraujas aikštėse“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min