Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskva kuria mirtinai pavojingus robotus

Robotas
Dienraščio „15 minučių“ archyvo nuotr. / Robotas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusija stengiasi automatizuoti dalį savo kariuomenės – kuria mirtinai pavojingus robotus, praneša „Forbes“.

Pirmosios žinios apie tokias Rusijos pastangas pasirodė praėjusių metų pradžioje, kai Rusijos gynybos ministras pareiškė, kad valstybė nori sumažinti išlaidas kariuomenei, investuodama į robotus. Nuspręsta investuoti 2,4 mlrd. dolerių per dvejus metus.

Vėliau tais pačiais metais Rusija pademonstravo sarginį šunį–robotą, galintį šaudyti. Sukurti „Izhevsk Radio Plant“, šie robotai turi kameras, radarus, tolimačius ir 12,7 milimetrų ginklus. Galintis judėti beveik 50 kilometrų per valandą greičiu, turintis 10 valandų veikiančią bateriją ir savaitės miego režimą, robotas nėra terminatorius, tačiau vis tik gąsdinantis robotas.

Galintis judėti beveik 50 kilometrų per valandą greičiu, turintis 10 valandų veikiančią bateriją ir savaitės miego režimą, robotas nėra terminatorius, tačiau vis tik gąsdinantis robotas.

Žinoma, tai nėra nauja. Praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje Rusija kūrė nuotoliniu būdu kontroliuojamus teletankus. 1941 metais į mūšį prieš nacius jie išsiuntė du batalionus tokių tankų, nors jiems mūšyje ir sekėsi ne kaži kaip. JAV radijo bangomis valdomi lėktuvai yra Rusijos teletankų versija, tačiau amerikiečiai neleidžia robotams šaudyti (tokios politikos laikosi ir Prancūzija, Vokietija, Nyderlandai ir Didžioji Britanija).

Tačiau Rusija tuo nesirūpina. Dmitrijus Rogozinas, Rusijos vicepremjeras, kalbėjo apie Rusijoje kuriamus robotus, kurie turės galimybę šaudyti, ir juose įdiegtos sistemos sugebės pačios organizuoti puolimą.

2007 metais JAV išbandė bombas nukenksminantį robotą, tačiau programa buvo nutraukta dėl netikėtų roboto veiksmų. Kitaip tariant, baiminamasi, kad robotai gali išprotėti ir pradėti šaudyti į savo valstybės karius.  Tačiau Rusija dėl to nesijaudina.

2014 metų gegužę Jungtinės Tautos organizavo pirmą susirinkimą dėl robotų-žudikų keliamo pavojaus. Susitikimas buvo neformalus, tačiau jo metu priimtas sprendimas uždrausti visiškai automatizuotus ginklus iš Kubos, Ekvadoro, Egipto, Pakistano.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min