Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 9d. 17:35

Metus laiko po sužeidimo Afganistane besigydantis karys Linas Mackevičius vėl veržiasi į tarnybą

Linas Mackevičius
KAM nuotr. / Linas Mackevičius (viduryje)

Po prieš metus Afganistane patirto sužeidimo sparčiai sveikstantį Didžiosios Kovos rinktinės karį savanorį vyresnįjį eilinį Liną Mackevičių aplankė Krašto apsaugos savanorių pajėgų vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Darius Masiulis. Jis taip pat Linui perdavė Sausumos ir Savanorių pajėgų vadų linkėjimus.

Linas, neseniai grįžęs iš Karių reabilitacijos centro Druskininkuose, džiaugėsi galėdamas ir vėl nakvoti savo namuose. Tie metai po sužeidimo, pasak kario, praėjo labai greitai.

Pernai gegužės pradžioje iš karinės ligoninės Vokietijoje parskraidintas į Lietuvą, Linas toliau gydėsi Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninėje. Vėliau po atliktos operacijos sekė maratonas gydymo įvairiose sveikatos įstaigose. Bendrų gydytojų pastangų ir paties Lino stiprios valios ir ryžto dėka jis šiandien grįžta  į normalų gyvenimo ritmą.

Druskininkuose Linui buvo atliktos įvairios reabilitacinės procedūros, daromi masažai. Linas džiaugiasi, kad po tokių procedūrų jaučiasi ir stipriau, ir geriau. Sveikstantis karys galvoja ir apie automobilio pirkimą ir laukia, kada gydytojai vėl leis jį vairuoti.

KAM archyvo nuotr./Susitikimas Sausumos pajėgu štabe
KAM archyvo nuotr./Susitikimas Sausumos pajėgu štabe

Tik grįžęs iš reabilitacijos centro Druskininkuose Linas su tėvais kibo į darbus sode. Šeimos nariai tvarkė aplinką, o Linas pakabino porą centrinio šildymo radiatorių, nuo jų iki katilo nuvedė vamzdžius. Sode talkininkai dirbo nuo penktadienio iki sekmadienio, todėl pasak Lino tėčio Drąsučio, visi grįžo stipriai nuvargę, bet laimingi, kad pagaliau drauge gali padirbėti sode, įgyvendinti savo bendrus planus.

Ketina grįžti į tarnybą

Linas laukia ne tik kada vėl galės vairuoti automobilį, bet ir tęsti tarnybą savo kuopoje Didžiosios Kovos apygardos 8-ojoje rinktinėje. Dar žiemą susitikęs su Sausumos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadovybe Linas aptarė savo tolesnę tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

L.Mackevičius neslepia, jog ilgisi tų dienų, kai pradėjo tarnauti 808-oje kuopoje.  Prisimindamas apie savo tarnybos pradžią Lietuvos kariuomenėje, Linas sako, kad dauguma žmonių į Savanorių pajėgas ateina jau tarnaujančių draugų paskatinti.

„Taip kartu tarnaudami Krašto apsaugos savanorių pajėgose jie dažnai susitinka ir civilinėje aplinkoje, dalijasi informacija apie tarnybą, jos galimybes. Įstoti į Savanorių pajėgas norėjo ir daugiau mano pažįstamų, bet tai padaryti pasisekė ne visiems. Tik geriausiems,“ – prisimena Linas.

„Tarnyba Linui dar iki misijos Afganistane labai patiko. Grįžęs iš pratybų, kur praleisdavo savaitgalius, jis su mumis dalydavosi įspūdžiais. Tikimės, kad šie laikai sugrįš,“ – sako kario tėtis D. Mackevičius.

Kariai draugo nepamiršo

Lino nepamiršta ir į tarnybą sugrįžtant laukia ir kuopos draugai, su kuriais drauge tarnavo Goro provincijoje Afganistane. Kartu tarnavę kariai nepalieka draugo vieno: jie Linui paskambina, aplanko, papasakoja apie tarnybą.

Dar anksčiau sveikstantį karį ligoninėje yra aplankęs ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Jis  įteikė vyr. eil. L. Mackevičiui krašto apsaugos sistemos medalį „Už tarptautines operacijas“  ir Lietuvos kariuomenės medalį  „Sužeistajam”.

KAM nuotr./Kariuomenes vadas apdovanojo Liną Mackevičių
KAM nuotr./Kariuomenes vadas apdovanojo Liną Mackevičių

Susitikę su sveikstančiu kariu ir greičiau  į tarnybą grįžti yra linkėję ir Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Romualdas Moldaris. 

Kariai nepamiršta savo sužeistų ginklo brolių ir jais rūpinasi, teikia būtiną paramą. L.Mackevičiui  kariuomenės vado gen. ltn.  A.Pociaus vardu buvo įteiktos per Lietuvos kariuomenės dienos šventinį pokylį Kaune surinktos lėšos, skirtos sužeistiems ginklo broliams remti. Liną su šeima  kariai pakvietė kartu pasitikti Šv. Kalėdas advento renginyje Sausumos pajėgų štabe, drauge susėsti prie bendro Kūčių stalo, pasidalinti kalėdaičiais, bendra malda ir vaišėmis.

Kariai nepamiršo ir Lino tėvų. Jiems Kariuomenės dienos proga tradiciniame Lietuvos kariuomenės apdovanojimų „Lietuvos karžygys" iškilmingame renginyje Vilniaus įgulos karininkų ramovėje Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis įteikė apdovanojimą už „Už išskirtinę dvasios stiprybę po sūnaus sužeidimo“.

Vyr. eil. L.Mackevičius buvo sužeistas tarnybos Afganistane metu praėjusių metų balandžio 7 d., kai kariams grįžtant iš patrulio Čagčarano apylinkėse į Provincijos atkūrimo grupės stovyklą į šarvuotą karių automobilį HMMWV buvo paleista prieštankinė raketa. Beveik visą mėnesį Linas buvo gydomas sąjungininkų ligoninėse, vėliau gydymą tęsė Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min