Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moteris niekinančius „Islamo valstybės“ džihadistus bombarduoja lėktuvą pilotuojanti arabė

JAE karinėse oro pajėgose tarnaujanti majorė Mariam al-Mansouri
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAE karinėse oro pajėgose tarnaujanti majorė Mariam al-Mansouri
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Islamo valstybės“ (IS) džihadistai, kovojantys Irake ir Sirijoje, savo požiūrio į moteris neslepia – jos yra prastesnės už vyrus. Kaip tik todėl išskirtinę svarbą įgauna faktas, kad vieną iš Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) lėktuvų, bombarduojančių džihadistus, pilotuoja moteris, rašo Tvn24.pl.

Majorė Mariam al-Mansouri yra pirmoji moteris pilotė JAE karinėse pajėgose. Ji išpopuliarėjo prasidėjus antskrydžiams prieš „Islamo valstybės“ džihadistus Sirijoje. Socialiniuose tinkluose tuoj pat išplito žinia, kad būtent ji pilotuoja JAE naikintuvą F-16, kuris pirmąją naktį bombardavo „Islamo Valstybės“ taikinius.

JAE vadovai ilgai delsė patvirtinti šią informaciją ir neplatino jokių nuotraukų. Bet socialiniuose tinkluose išplitę gandai pasirodė esantys teisingi, tą patvirtino JAE ambasadorius JAV Yousefas al-Otaiba, duodamas interviu Amerikos televizijai MSNBC.

„Taip, ji vykdo misiją. Yra visiškai pasirengusi, geros fizinės formos ir pasiruošusi kovai pilotė“, – teigė ambasadorius. Tiesa, jokių detalių jis neatskleidė, todėl nėra žinoma, ar majorė dalyvavo eiliniuose naktiniuose antskrydžiuose.

AFP/„Scanpix“ nuotr./JAE karinėse oro pajėgose tarnaujanti majorė Mariam al-Mansouri
AFP/„Scanpix“ nuotr./JAE karinėse oro pajėgose tarnaujanti majorė Mariam al-Mansouri

Tačiau ambasadorius pabrėžė, kad karas su „Islamo valstybės“ džihadistais yra labai svarbus JAE: „Jie kelia mums didesnį pavojų, nei jums. Jie ne tik fizinę grėsmę kelia, bet ir grasina tam gyvenimo būdui, kokio norime mes.“

Majorė M.al-Mansouri yra pirmoji moteris, tarnaujanti JAE karinėse oro pajėgose. Interviu anglų kalba leidžiamam laikraščiui „The National“ ji pasakojo apie tai svajojusi dar mokydamasi mokykloje. Bet kelias į naikintuvo kabiną jai buvo uždarytas, nes JAE Aviacijos akademija moterų nepriėmė.

Bet moteris rankų nenuleido ir toliau siekė savo tikslo. Ji baigė anglų kalbos studijas ir užsirašė į kariuomenę. Kelerius metus tarnavo štabe ir galų gale sulaukė savo šanso, kai pakeitus taisykles leista ir moterims pilotuoti naikintuvus. 2007 metais ji baigė apmokymus ir tapo pirmąja pilote JAE oro pajėgose.

Per septynerius tarnybos metus M.al-Mansouri įgijo majorės laipsnį, ji apibūdinama kaip patyrusi pilotė, kuri skraido naikintuvu F-16.

AFP/„Scanpix“ nuotr./JAE karinėse oro pajėgose tarnaujanti majorė Mariam al-Mansouri
AFP/„Scanpix“ nuotr./JAE karinėse oro pajėgose tarnaujanti majorė Mariam al-Mansouri
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min