Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 26d. 08:00

NATO bazėje Zokniuose oro erdvę saugo ir trys vanagai su sakalu

Paukščiai NATO bazėje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Paukščiai NATO bazėje

NATO oro policijos misiją Lietuvoje atliekantiems kariams talkina ir keturi plėšrieji paukščiai – trys vanagai ir sakalas. Jie prieš kylant naikintuvams išvaiko virš kilimo tako skraidančius kitus paukščius. Paukščio susidūrimas su naikintuvu yra labai pavojingas karo orlaiviui.

Lenkijos karys Michalas Bienas NATO oro policijos misijoje atlieka dar vieną misiją. Jis su keturiais savo paukščiais saugo kilimo taką nuo kitų paukščių.

Trys vanagai ir sakalas valandą prieš skrydį, paleidžiami virš kilimo tako. Jie nubaido nuo šios teritorijos visus paukščius. Vanagai išbaido tuos, kurie skraido labiau pažeme, o sakalas imasi skraidančiųjų aukščiau.

Ne vieno lakūno praktikoje yra pasitaikę atvejų, kada paukštis pakliūna tiesiai į lėktuvo turbiną. Po tokio susidūrimo su paukščiu naikintuvas dažniausiai yra priverstas tūpti.

M.Bienas pasakoja, kad tokiai tarnybai sakalai ir vanagai paruošiami per geras tris savaites. Jiems tereikia išmokti paleistiems sugrįžti pas savo šeimininką. Vien savo plasnojimu ir balsu jie išbaido kone visus mažesnius paukščius iš aerodromo teritorijos.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Paukščiai NATO bazėje
Alvydo Januševičiaus nuotr./Paukščiai NATO bazėje

Paukščiai tupi ant kario rankos. Tačiau vienas vanagas nelabai mėgsta M.Bieno šuns. Jis visada skleidžia šaižų garsą, kai tik keturkojis prie jo prisiartina. Sakalas į šunį reaguoja ramiai, tačiau pavydžiai. Sudrožė jam sparnu, kai šuo sumanė palakti paukščiui pripilto vandens.

M.Bienas savo gimtinėje augina apie porą dešimčių plėšrių paukščių. Jie, kaip ir dera plėšrūnams, minta mėsa. Dažniausiai vanagai pas paukštininkus atvežami iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Vienas plėšrusis paukštis kainuoja apie 2 000 litų.

Temos: 3 Lenkija NATO Vanagas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:08
16:36
24:16

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min