Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO generolas pasirašė susitarimą dėl vadaviečių statuso

M. Velička ir J.P.Palomeros
KAM nuotr. / M. Velička ir J.P.Palomeros
Šaltinis: BNS
0
A A

Sąjungininkų pajėgų vyriausiasis vadas transformacijai generolas Jeanas-Paulas Palomerosas pasirašė Lietuvos ir NATO vadaviečių susitarimą, reglamentuojantį NATO vadaviečių Lietuvoje teisinį statusą.

Anksčiau šį susitarimą Lietuvos vardu jau pasirašė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, taip pat Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Philipas M. Breedlove’as, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Visų šalių pasirašytą susitarimą turės ratifikuoti Lietuvos Seimas.

Šiuo susitarimu reglamentuojami į Lietuvą atvykstančio NATO personalo ir šeimos narių privilegijos ir imunitetai, judėjimo ir buvimo Lietuvoje, naudojimosi transporto, medicinos paslaugomis, vietos personalo įdarbinimo ir kiti klausimai.

Susitarimas papildo 1952 metais Paryžiuje pasirašytą protokolą dėl tarptautinių karinių vadaviečių, įsteigtų įgyvendinant Šiaurės Atlanto Sutartį, statuso, kurį Lietuvos Seimas ratifikavo 2004 metais.

Anot KAM pranešimo, papildomas susitarimas būtinas Lietuvoje jau veikiančių NATO tarptautinių vienetų statusui įtvirtinti ir sudaryti sąlygas tolesnei Lietuvos integracijai į NATO struktūras ir intensyvesniam tarptautiniam bendradarbiavimui.

Lietuvoje jau veikia NATO energetinio saugumo kompetencijos centras ir NATO ryšių bataliono perdislokuojamas ryšių ir informacinių technologijų modulis.

Šiemet Lietuvoje veiklą pradės NATO pajėgų integravimo vienetas, kuriame tarnaus apie 40 karių iš skirtingų NATO šalių ir maždaug tiek pat iš Lietuvos. Šis NATO štabas bus atsakingas už Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų pajėgų pratybų organizavimą ir ryšio tarp jų ir  NATO operacinių vadaviečių palaikymą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 NATO
Parašykite atsiliepimą apie 15min