Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 22d. 09:23

NATO gynybos ministrai sutarė 2015 m. surengti didelio masto karines pratybas

NATO gynybos ministrų susitikimas
Krašto apsaugos ministerijos nuotr. / NATO gynybos ministrų susitikimas

Ketvirtadienį Briuselyje posėdžiavę NATO valstybių gynybos ministrai sutarė, kad pastaraisiais metais įvairiose operacijose išvystytą karių gebėjimą veikti kartu išlaikyti padės ambicingi mokymo ir pratybų tikslai.

„Aljanso kariai įgijo unikalią sąveikumo patirtį vykdydami bendras operacijas Kosove ir Afganistane. Periodiškas šių gebėjimų patikrinimas organizuojant didelio masto, skirtingų scenarijų karines pratybas leistų ne tik išlaikyti sukauptą patirtį, bet ir padidinti NATO, kaip patikimos ir stiprios organizacijos tvirtumą“, – pranešime spaudai cituojamas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Susitikime NATO gynybos ministrai sutarė, kad 2015 m. Aljansas surengs stambias karines pratybas ir  paruoš visapusišką mokymų ir pratybų programą, apimančią 2015–2020 m. laikotarpį.

Jie taip pat sutarė, kad bus toliau stiprinamos NATO greitojo reagavimo pajėgos (angl. NRF – NATO reaction force), kaip greito atsako į įvairias grėsmes priemonę ir kaip puiki karinio sąveikumo mokykla.

Vakarinio posėdžio metu ministrai aštriai kėlė gynybos finansavimo klausimą. Buvo akcentuojama, kad NATO nėra klubas, kuriame visi nariai naudojasi visais patogumais, tačiau kiek mokėti, pasirenka patys. Lietuvos Krašto apsaugos ministras pabrėžė efektyvų finansų skiriamų lėšų panaudojimą ir informavo apie politinių partijų susitarimą palaipsniui didinti lėšas krašto apsaugai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min