Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO gynybos prioritetas – Rytinių aljanso šalių saugumo stiprinimas

Vaidotas Urbelis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vaidotas Urbelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 18 d. Čekijoje vykusiame NATO gynybos politikos direktorių susitikime sutarta, kad NATO turi kuo skubiau praktiškai įgyvendinti Velso viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

„NATO šalys turi skirti pakankamai resursų, tam kad sukurtų reikalingą infrastruktūrą, vadavietes ir sustiprintų NATO greitojo reagavimo pajėgas rytinėse savo narėse,“ – susitikimo metu pabrėžė Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis. 

Sąjungininkai sutarė, kad Aljansas turi būti pajėgus atremti ne tik konvencines, bet ir taip vadinamas hibridines grėsmes. „Rusijos agresija Ukrainoje parodė, kad šiuolaikiniame pasaulyje karinė jėga naudojama prisidengiant civiliais gyventojais, NATO turi būti pasirengusi atsakyti ir į tokius iššūkius,“ –  pabrėžė V. Urbelis.

Rusijos agresija Ukrainoje parodė, kad šiuolaikiniame pasaulyje karinė jėga naudojama prisidengiant civiliais gyventojais

Susitikimo metu buvo aptartos ir Aljanso pietuose kylančios grėsmės, šalys raginamos prisidėti prie bendrų veiksmų kovojant su islamo radikalizmu Viduriniuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. 

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexander Vershbow pabrėžė, jog atsakyti į visas kylančias naujas grėsmes NATO galės atsakyti tik tokiu atveju, jeigu sąjungininkės vykdys savo įsipareigojimą didinti gynybos biudžetus. Apie ketinimus didinti gynybos biudžetus paskelbė dauguma NATO šalių.

NATO gynybos politikos direktorių susitikimas –  tai 28 NATO šalių aukšto lygio pareigūnų formatas,  skirtas neformaliai apsikeisti nuomonėmis svarbiausiomis NATO darbotvarkės temomis. Šis susitikimas padės įgyvendinti Velse įvykusio NATO viršūnių susitikimo rezultatus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min