Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO į Rusijos propagandos laviną atsakė rusiškai

Norfolki mereväebaasis Virginia osariigis USAs asub NATO arendusväejuhatuse peakorter.
Scanpix / Postimees.ru / NATO
Šaltinis: BNS
0
A A

NATO šeštadienį pareiškė, kad Rusija, siekdama nukreipti dėmesį nuo savo veiksmų prieš Ukrainą, Aljansui iškėlė virtinę kaltinimų, grindžiamų klaidinančiomis interpretacijomis ir ignoruojančių NATO pastangas plėtoti bendradarbiavimą su Maskva.

„Rusija taip pat atliko nepagrįstų išpuolių prieš Ukrainos valdžios legitimumą ir panaudojo jėgą, siekdama užimti dalį Ukrainos teritorijos“, – sakoma ilgame komentare rusų kalba, kuris buvo paskelbtas NATO tinklalapyje. NATO pabrėžia, jog Rusija, neteisėtai aneksavusi Krymą, pati save įstūmė į politinę izoliaciją.

Pranešime pateikiama Maskvos ir NATO santykių apžvalga, kurioje neigiamas kaltinimas, jog NATO daugelį metų stengėsi nustumti Rusiją nuo tarptautinės arenos centro.

Jokiai kitai partnerei tokie tarpusavio santykiai nebuvo pasiūlyti. NATO toli gražu nestūmė Rusijos, o elgėsi su ja kaip su privilegijuota partnere.

„Prieš subyrant Sovietų Sąjungai ir Varšuvos sutarties organizacijai NATO pradėjo megzti ryšius, pasiūliusi dialogą vietoje konfrontacijos, kaip buvo aiškiai išdėstyta NATO viršūnių susitikime Londone 1990 metų liepą. Vėlesniais metais Šiaurės Atlanto aljansas skatino plėtoti dialogą ir bendradarbiavimą, kurti naujas bendravimo formas, tokias kaip Partnerystė už taiką (PfP) ir Euroatlantinės partnerystės taryba (EAPC), atviras visai Europai, taip pat ir Rusijai“, – pažymėjo Aljansas.

„Siekdamos pabrėžti unikalų Rusijos vaidmenį euroatlantiniam saugumui, 1997 metais Rusija ir NATO pasirašė Pamatinį santykių, bendradarbiavimo ir saugumo aktą, įkurdamos Rusijos ir NATO bendrą nuolatinę tarybą. 2002 metais jos sutvirtino santykius, įkurdamos Rusijos ir NATO tarybą“, – sakoma dokumente.

Ten pat nurodoma, kad nuo tos tarybos įkūrimo „Rusija ir NATO dirbo kartu, sprendė įvairius klausimus, pradedant nuo tokių kaip neteisėta prekyba narkotikais ir kova su terorizmu, baigiant povandeninių laivų gelbėjimas ir civilinių nepaprastųjų situacijų planavimu“.

„Jokiai kitai partnerei tokie tarpusavio santykiai nebuvo pasiūlyti. NATO toli gražu nestūmė Rusijos, o elgėsi su ja kaip su privilegijuota partnere“, – pabrėžė Aljansas.

Visą dokumentą galite perskaityti čia: http://www.nato.int/cps/en/natolive/topics_109141.htm?selectedLocale=ru

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min