TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO į Ukrainos pasienį siunčia žvalgybos lėktuvus

Rusų kariai Kryme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusų kariai Kryme
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Rusija siekia vis labiau izoliuoti Krymą ir kuo greičiau atplėšti jį nuo Ukrainos. Į okupuotą regioną ne tik siunčiama karinė technika, bet ir pilama rusiška propaganda: sekmadienį buvo išjungti beveik visi ukrainietiški televizijos kanalai, o juos pakeitė rusiškos televizijos transliacijos. Pirmadienį rusų kariuomenė užima naujus objektus.

VIDEO: Tiesiogiai iš Sevastopolio

19.44 val. NATO žvalgybos lėktuvai virš Lenkijos ir Rumunijos stebės padėtį Ukrainoje

NATO pradės žvalgybos lėktuvų, aprūpintų AWACS sistema, skrydžius virš Lenkijos ir Rumunijos, kad būtų stebima padėtis Ukrainoje, pranešė pirmadienį Šiaurės aljansas.

Tokiems skrydžiams pirmadienį pritarė NATO ambasadoriai, rekomendavus vyriausiajam karo vadui, JAV karių oro pajėgų generolui Philipui Breedlove, sakė NATO atstovas spaudai.

18.31 val. Bachčisarajaus kariniame dalinyje iškelta Rusijos vėliava

Virš užimto Ukrainos karinio dalinio Bachčisarajuje šalia Ukrainos iškelta ir Rusijos vėliava – dalinio vadas atidavė bazę į ekstremistų rankas. 

Dalinio „A2904“ vadas Vladimiras Sadovnikas buvo pagrobtas sekmadienį. Pirmadienį Krymo Gynybos ministerija pranešė, kad pagrobtas vadas kartu su Krymo „savigynos“ būrio atstovais grįžo į dalinį. Tuomet išrikiavęs karius leido jiems pasirinkti – arba prisijungti prie jo, arba išvykti. Dalis karių nusprendė likti, kitiems leista palikti dalinio teritoriją.

17.58 val. Luhanske tituškos užgrobė televiziją

Luhanske Maskvą remianti minia užgrobė IRTA televizijos būstinę, tačiau netrukus patys televizijos darbuotojai sugebėjo išvyti užgrobėjus.

Pasak portalo news.liga.net, minia išlaužė pastato duris, užėmė visus kabinetus, išnešė gesintuvus ir grasina padegti televiziją, jeigu jiems nebus atiduota sunaikinti medžiaga apie Luhansko apskrities valstybinės administracijos pastato užėmimą sekmadienį.

Šie asmenys taip pat reikalauja nutraukti laidų transliacijas ir išjungti eterį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos karys prie Krymo sienos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos karys prie Krymo sienos

Pastate užblokuoti keli žurnalistai ir IRTA kompanijos vadovybė.

Pranešama, kad IRTA televizija priklauso Vladimirui Landikui.

Portalas unian.net praneša, kad televizijos darbuotojai sugebėjo patys išsivaduoti nuo užgrobėjų.

„Milicija nieko nedarė. Silovikai tiesiog stovėjo apačioje ir žiūrėjo į viską, kas vyksta“, – pasakoja IRTA direktorė Karolina Poltavskaja. Pasak jos, išeitį iš padėties rado patys televizijos darbuotojai.

16.40 val. Prie Bachčisarajaus rusų kariai šaudydami užėmė automobilininkų batalioną

Rusų kariai pirmadienį puldami vieną karinį ukrainiečių dalinį šaudė iš automatų, pranešė vienas šio bataliono karininkų.

Pasak jo, rusų kariai pirmadienį apie 14 val. įsiveržė į ukrainiečių karinio dalinio teritoriją netoli Bachčisarajaus; jie atėmė iš ukrainiečių mobilaus ryšio telefonus ir mėgino iš dalinio išvaryti transporto priemones. Niekas iš ukrainiečių nenukentėjo, bazės vadas mėgina vesti derybas su užpuolikais.

Anksčiau būta pranešimų, kad Bachčisarajaus mieste buvo pagrobtas Ukrainos karinio dalinio vadas, papulkininkis Volodymyras Sadovnykas.

13.48 val. Užėmė karo ligoninę

Simferopolyje vienas iš vadinamųjų „savigynos“ būrių, kurie rusų armijai talkina užimdami įvairius objektus, pirmadienį užėmė karo ligoninę, skelbia unian.net.

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Simferopolio karinės ligoninės vadovą nenustatyti asmenys išvedė už ligoninės ribų ir neleidžia jam grįžti į darbą

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Simferopolio karinės ligoninės vadovą nenustatyti asmenys išvedė už ligoninės ribų ir neleidžia jam grįžti į darbą.

Visas medicinos personalas šiuo metu yra užblokuotas, medikams neleidžiama dirbti.

Šiuo metu ligoninėje gydoma 20 sunkiai sergančių žmonių, vienas jų reanimacijoje. 

13.35 val. Tęsiasi rusų kariuomenės agresija

Krymo Sakų mieste Rusijos kariškiai užėmė oro uostą. Skelbiama, kad čia atvyko apie 80 rusų kariškių, kuriems talkina apie 40-50 asmenų, apsivilkusių civiliais drabužiais, praneša pravda.co.ua. Perėmę savo žinion oro uostą rusų kariškiai ant pakilimo tako išdėstė kulkosvaidžius.

Sekmadienį pranešta, kad civiliais drabužiais vilkintys kariškiai kontroliuoja Džankojaus oro uostą, darbas nebegalimas ir Belbeko oro uoste.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį rusų kariškiai užpuolė Černomorsko raketinį padalinį Krymo vakaruose, praneša unian.net.

„1.30 val. apie 200 rusų kariškių atvyko 14 sunkvežimių į Černomorsko raketinį dalinį. Grasindami šturmuoti ir panaudoti ginklus jie pakliuvo į karinio dalinio teritoriją, nuginklavo visą dalinio personalą, taip pat ir sargybą. Jie privertė sudėti ginklus į sandėlį, uždaryti jį ir užantspauduoti“, – pranešė Ukrainos gynybos ministerijos spaudos centro Kryme vadovas Vladislavas Selezniovas.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį rusų kariškiai užpuolė Černomorsko raketinį padalinį Krymo vakaruose

Vėliau rusų kariškiai nurodė ukrainiečių kariuomenės atstovams palikti raketinį dalinį. 

B.Obama susitiks su Ukrainos premjeru

JAV prezidentas Barackas Obama šią savaitę susitiks su Ukrainos premjeru Arsenijumi Jaceniuku, taip akivaizdžiai pademonstruodamas JAV paramą naujajai Ukrainos vyriausybei, paskelbė Baltieji rūmai.

Viceprezidentas Joe Bidenas sutrumpino savo kelionę Lotynų Amerikoje – atšaukė planuotą apsilankymą Dominikos Respublikoje, kad galėtų dalyvauti tame trečiadienio susitikime, sekmadienį pranešė J.Bideno padėjėjas.

J.Bidenas buvo pagrindinis Baltųjų rūmų asmuo, palaikantis kontaktus su dabar jau nušalintu Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, kuris praėjusį mėnesį, po smurtinių susirėmimų Kijeve, pabėgo į Rusiją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV prezidentas Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV prezidentas Barackas Obama

Per B.Obamos susitikimą su A.Jaceniuku Baltuosiuose rūmuose didžiausias dėmesys bus skiriamas galimybėms taikiai išspręsti Rusijos karinę intervenciją Ukrainos Krymo regione, šiuo sprendimu turi būti gerbiamas Ukrainos suverenitetas ir teritorinis vientisumas, teigia Baltieji rūmai.

Pakviesdamos A.Jaceniuką, kurio vyriausybė, kaip sako Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, valdžią esą užėmė nekonstituciniu perversmu, JAV taip pat siunčia aiškų signalą Maskvai, kad Vašingtonas A.Jaceniuką laiko teisėtu Ukrainos lyderiu, bent jau kol kas.

„Prezidentas mobilizuoja tarptautinę bendruomenę, siekdamas paremti Ukrainą ir izoliuoti Rusiją dėl jos veiksmų Ukrainoje, ir dar kartą patikinti mūsų sąjungininkus ir partnerius“, – sakė B.Obamos patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pavaduotojas Tony Blinkenas, paskelbdamas apie būsimą susitikimą per NBC sekmadienio laidą „Meet the Press“.

A.Merkel kalbėjosi su V.Putinu

Vokietijos kanclerė Angela Merkel naujame pokalbyje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pabrėžė, kad referendumas Kryme bus neteisėtas.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel naujame pokalbyje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pabrėžė, kad referendumas Kryme bus neteisėtas

Anot A.Merkel, referendumas nusižengs Ukrainos konstitucijai ir tarptautinei teisei, skelbia „Radijo Svoboda“.

Ji taip pat išreiškė nusivylimą, kad iki šiol nėra sukurtos tarptautinės grupės politiniam krizės sprendimui. Ji V.Putinui sakė, kad būtina kuo greičiau pasiekti rezultatų šioje srityje.

Tuo metu V.Putinas mėgino įtikinti A.Merkel, kad Krymo valdžia daro viską, kad užtikrintų pusiasalio gyventojų interesus.

Užima karinius objektus

Rusų kariai kartu su Krymo ekstremistais vieną po kito užima karinius objektus: pasienio punktus, oro uostus. Skelbiama apie rusų užminuotus laukus ir užtvanką, link žemyninės Ukrainos dalies plaukiantį raketinį kreiserį, į Krymą gabenamas reaktyvines artilerijos sistemas „Grad“ ir ten siunčiamus karius iš Čečėnijos.

Rusija visą savaitgalį į Krymą siuntė karinės technikos vilkstines – nors nepripažino, kad Ukrainos gatvėmis riedantys nepažymėti sunkvežimiai priklauso jiems, šimtus atvykstančių ginkluotų ir uniformuotų karių lydėjo Rusijos kelių milicijos automobiliai.

Žemyninėje Ukrainos dalyje liudininkai užfiksavo karinių Ukrainos pajėgų judėjimą – žiniasklaida skelbė, kad jos siunčiamos į Krymą, tačiau Gynybos ministerija paskelbė, kad tai – planiniai mokymai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min