Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė NATO karinius vadovus Vilniuje ragina veikti greitai

NATO karinio komiteto sesija
Alfredo Pliadžio nuotr. / NATO karinio komiteto sesija
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniuje susirinkę NATO kariuomenių vadai šeštadienį ketina aptarti, kaip įgyvendinti papildomas saugumo priemones Rytų Europoje, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Susitikimo išvakarėse Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas sakė, kad susitikime turėtų būti kalbama apie planus Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Rumunijoje įkurti tarptautinius štabus.

Štabai, kuriuose dirbtų iki 120 žmonių, rūpintųsi regione dislokuojamų sąjungininkų karių pratybomis ir būtų tiesiogiai pavaldūs NATO vadovybei.

Mus spaudžia laikas. Saugumo aplinka iš esmės pasikeitė jau prieš pusmetį ir keičiasi kiekvieną dieną jau Europoje

Šiuo metu Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra dislokuota po kuopą amerikiečių karių. Vėliau prie jų turėtų prisidėti ir kitų šalių kariai. Kariuomenės vado atstovas spaudai BNS sakė, kad kitų šalių indėlis gali paaiškėti karinio komiteto konferencijos metu.

Prezidentė Dalia Grybausskaitė paragino Vilniuje susirinkusius NATO kariuomenių vadus sprendimus priimti greitai. „Mus spaudžia laikas. Saugumo aplinka iš esmės pasikeitė jau prieš pusmetį ir keičiasi kiekvieną dieną jau Europoje“, – šeštadienio rytą sakė Lietuvos vadovė.

D.Grybauskaitė susitikimo išvakarėse sakė, jog kariuomenės vadų susitikimas rodo, kad NATO yra pasiryžusi įgyvendinti šį mėnesį Velse viršūnių susitikimo metu priimtus sprendimus.

„Mes tikimės, kad bus įvykdyti visi Velse priimti sprendimai dėl pasirengimo veiksmų plano, kuriame numatytos specialios saugumo priemonės Baltijos regionui ir Lenkijai, taip pat atnaujinti NATO gynybos planai, taip pat ir mūsų valstybei, ir Baltijos šalyse įkurtos NATO vadavietės ir šalia to sukurta ypatingai aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgos. Tai užtikrins mūsų saugumą“, – BNS sakė prezidentė.

Tiktai tvirtą poziciją Putinas supras ir tikrai tvirta reakciją ir mūsų vienybė gali sustabdyti jo veiksmus Europoje ir kituose regionuose

Šalies vadovės teigimu, siekdama paveikti Rusiją, Vakarai turi rodyti tvirtą ir vieningą poziciją.

„Aš manau, kad turime pasitikėti savimi, turime būti vieningi ir nenusileidinėti, kaip dalinai dabar kai kurios šalys mėgina daryti. Tiktai tvirtą poziciją Putinas supras ir tikrai tvirta reakciją ir mūsų vienybė gali sustabdyti jo veiksmus Europoje ir kituose regionuose“, – kalbėjo prezidentė.

NATO karinio komiteto posėdyje taip pat daug dėmesio turėtų būti skirta misijai Afganistane.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min