Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO oro policija du kartus kilo išlydėti Rusijos karinių orlaivių

Naikintuvai „Eurofighter Typhoon“
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Naikintuvai „Eurofighter Typhoon“
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 27–gegužės 3 d. Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo du kartus atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje skridusius Rusijos Federacijos karinius orlaivius.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, atpažintas ir palydėtas Rusijos karinis strateginis transporto orlaivis IL-76, skridęs be iš anksto pateikto skrydžio plano, su įjungtu automatiniu atsakikliu, palaikydamas radijo ryšį su skrydžių valdymo centru.

Taip pat atpažintas ir palydėtas transportinis orlaivis An-22, skridęs pagal iš anksto pateiktą skrydžio planą, išjungęs automatinį atsakiklį, palaikydamas ryšį su skrydžio valdymo centru.

Balandžio 30 d. reaguodamas į pranešimą apie tai, kad Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantis LITGRID apsaugos laivas „Alced“ radijo ryšiu gavo Rusijos karinio laivyno nurodymą keisti kursą ir palikti rajoną dėl vykdomų šaudymo pratybų, Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje patruliavęs Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas M-53 „Skalvis“ žvalgė rajoną ir atpažino tris Rusijos Federacijos karinius laivus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min