TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO pratybos „Steadfast Jazz“: į mokymus įsijungė daugiatautis Cheminės apsaugos batalionas

Cheminės apsaugos batalionas pratybose  „Steadfast Jazz“
Lenkijos kariuomenės/wojsko-polskie.pl nuotr. / Cheminės apsaugos batalionas pratybose „Steadfast Jazz“
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarp dalinių, dalyvaujančių NATO pratybose „Steadfast Jazz 2013“, yra ir daugiatautis Cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės apsaugos batalionas, kuriam šiuo metu iškeltas pagrindinis uždavinys - tobulinti padalinių bendradarbiavimą atliekant specifines užduotis.

Kai praneša Lenkijos kariuomenės portalas wojsko-polskie.pl, pratybų „Steadfast Jazz 2013“ scenarijuje buvo numatytas ir incidentas, kurio metu atrandama nelegali laboratorija. Bataliono specialistai atliko biologinius ir cheminius bandymus, o taip pat ėmė galimai uždraustų medžiagų mėginius. Vėliau kariai turėjo dezaktyvuoti žmones ir techniką.

Šis batalionas priklauso NATO greito reagavimo pajėgoms (angl. - NRF). Bataliono pagrindą sudaro Prancūzijos kariai, jam taip pat priklauso ir čekai, lenkai, rumunai bei slovakai.

Daugiataučio Cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės apsaugos bataliono pagrindinė misija yra užtikrinti apsaugą per atakas, kurių metu naudojamas branduolinis, biologinis ir cheminis ginklas.

Lapkričio 2-9-ą dienomis Latvijos ir Lenkijos teritorijoje NATO kartu su šalimis partnerėmis vykdo pratybas „Steadfast Jazz 2013“ („Tvirtas Džiazas 2013“). Šios pratybos užbaigs seriją dinamiškų ir daug pasirengimo reikalaujančių NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force - NRF) pratybų, kuriose ruošiami bei tikrinami kariai ir vadai.

NATO greitojo reagavimo pajėgas sudaro iki 13 tūkst. karių, kurie be išankstinio įspėjimo gali būti dislokuoti bet kurioje pasaulio vietoje, įvairaus pobūdžio situacijose, vykdyti plataus spektro misijas – nuo humanitarinės pagalbos iki kovinių operacijų.

Pratybose „Steadfast Jazz" iš viso dalyvauja ir apie 300 Lietuvos karių, kurie dislokuoti skirtingose vietose Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min