Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 13d. 11:09

Dalia Grybauskaitė: NATO pratybos stiprina regiono saugumą

Karinės pratybos „Geležinis kardas“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Karinės pratybos „Geležinis kardas“

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Generolo Silvestro Žukausko poligone stebėjo NATO pratybas „Geležinis kardas 2014", kuriose dalyvauja daugiau nei pustrečio tūkstančio karių ir 300 įvairių kovos mašinų iš 9 Aljanso valstybių. Tai vienos didžiausių pratybų, kurios vyko šiemet Lietuvoje, spaudai pranešė prezidentūra.

Pratybų tikslas – stiprinti Lietuvos ir Baltijos šalių apginamumą, gerinti sąjungininkų karių gebėjimus kartu atlikti kovines užduotis ir tinkamai pasirengti įvairiems kariniams scenarijams. Pratybų metu taip pat tikrinama kariuomenės parengtis dalyvaujant NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF) budėjime.

„Vieningo ir stipraus NATO pagrindas yra kolektyvinė gynyba. Velso viršūnių susitikime sutarta dėl konkrečių kolektyvinės gynybos priemonių Baltijos šalims. Šios pratybos yra puikus įrodymas, kad mūsų saugumui NATO skiria ypatingą dėmesį ir imasi konkrečių veiksmų jam užtikrinti“, – sakė prezidentė.

Šios pratybos yra puikus įrodymas, kad mūsų saugumui NATO skiria ypatingą dėmesį ir imasi konkrečių veiksmų jam užtikrinti.

Rugsėjį Velse įvykusiame NATO viršūnių susitikime patvirtintas Aljanso pasirengimo veiksmų planas, sutarta atsižvelgiant į kylančias grėsmes nuolatos atnaujinti gynybos planus ir nuspręsta Baltijos šalyse steigti NATO vadavietes. Taip pat bus rengiamos nuolatinės pratybos.

Stiprindamas Baltijos šalių gynybą, NATO jau padidino oro policijos misiją. Šiuo metu Baltijos šalyse oro policijos misiją atlieka 6 Kanados, 4 Portugalijos ir 4 Vokietijos naikintuvai. Lietuvoje vyksta nuolatinė JAV karinių pajėgų rotacija.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva taip pat atlieka visus reikalingus žingsnius savo kariuomenei ir krašto gynybai stiprinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min