TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO pratybose „Steadfast Jazz“ Ukrainos jūrų pėstininkai jau sulaukė aukštų Aljanso kariškių pagyrimų

Ukrainos jūrų pėstininkai poligone Lenkijoje
Eil. Viliaus Džiavečkos nuotr. / Ukrainos jūrų pėstininkai poligone Lenkijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš didžiausias pastarojo meto NATO pratybas „Steadfast Jazz 2013“ Dravsko poligone Lenkijoje vykstančiose tarptautinių padalinių integravimo pratybose dalyvaujantys Ukrainos jūrų pėstininkai jau spėjo sulaukti aukštų Aljanso kariškių pagyrimų. Savo ruožtu Lenkijoje esantys Lietuvos kariai jau šeštadienį su ukrainiečiais planuoja bendrus veiksmus.

Kaip praneša portalas ak-inzt.net, vykstant tarptautinių padalinių integravimo pratyboms ir tikrinant šių padalinių pasiruošimą pagrindiniams mokymams, Lenkijos generalinio štabo karininkai akreipė dėmesį į užtikrintus Ukrainos jūrų pėstininkų veiksmus. Apie tai buvo informuotas ir Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) vadui generolui Hansui-Lotharui Domrösei.

Portalas praneša, kad generolas ta proga padėkojo ukrainiečiams ir jų kuopos vadui kapitonui Vitalijui Lykovui.

Ukrainiečiai kartu su JAV, Vengrijos, Rumunijos ir Estijos kariai tiesiogiai pavaldūs Lenkijos kariuomenės 12-os mechanizuotos divizijos vadui generolui Andrzejui Tuzui. Jis taip pat yra pratybų antžeminės dalies vadovas.

Lenkijoje treniruojasi 89 Ukrainos jūrų pėstininkai. Jie naudoja savo standartinius ginklus, taip pat ir šarvuočius BTR-80.

15min.lt jau skelbė, kad į pratybas atvykusi kuopa įeina į padalinių, skirtų tarptautiniui kariniui bendradarbiavimui, sudėtį. Kuopa yra praėjusi visus reikiamus pasiruošimo etapus ir buvo aukštai įvertinta NATO ekspertų.

./Pratybų „Steadfast Jazz 2013“ emblema
./Pratybų „Steadfast Jazz 2013“ emblema

Per kelerius pastaruosius metus „juodosios beretės“ dalyvavo tarptautiniuose mokymuose Rumunijoje ir Bulgarijoje, kartu su graikais ir bulgarais budėjo kovinėje ES grupėje. 2009 m. kuopa bendro Ukrainos ir Lenkijos bataliono sudėtyje vykdė užduotis Kosove. „Juodosios beretės“ taip jau spėjo šiemet dalyvauti dviejose tarptautinėse pratybose.

Be kita ko, kuopa dalyvavo ir mokymuose Ukrainoje. Mokymų tema – taikos palaikymo misijos.

Savo veiksmus su ukrainiečiais jau planuoja ir Lietuvos kariai. Pagal planą gynybos linijoje, po priešo atakos, Ukrainos jūrų pėstininkai kartu su lietuvių mechanizuotų pėstininkų buriu vykdys kontrataką.

Šeštadienį kartu bus vykdomos pozicinės gynybos pratybos, bus vykdoma kontrataka.

Lapkričio 2-9 dienomis Latvijos ir Lenkijos teritorijoje NATO kartu su šalimis partnerėmis vykdys pratybas „Steadfast Jazz 2013“ („Tvirtas Džiazas 2013“). Šios pratybos užbaigs seriją dinamiškų ir daug pasirengimo reikalaujančių NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force - NRF) pratybų, kuriose ruošiami bei tikrinami kariai ir vadai.

NATO greitojo reagavimo pajėgas sudaro iki 13 tūkst. karių, kurie be išankstinio įspėjimo gali būti dislokuoti bet kurioje pasaulio vietoje, įvairaus pobūdžio situacijose, vykdyti plataus spektro misijas – nuo humanitarinės pagalbos iki kovinių operacijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min