Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO siunčia karo laivus į Baltijos jūrą

Estijos KJP laivas „Admiral Cowan“ (M313)
Estijos ginkluotųjų pajėgų (Eesti Kaitsevägi) nuotr. / Estijos KJP laivas „Admiral Cowan“ (M313)
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

NATO siunčia į Baltijos jūrą savo greitojo reagavimo laivyno pajėgas, kad padėtų stiprinti gynybą savo sąjungininkėms Rytų Europoje, reaguojant į krizę Ukrainoje, pareiškė ketvirtadienį Aljansas.

Daugiatautė mažų laivų grupė – keturi minininkai ir paramos laivas – plauks į Baltijos jūrą „artimiausioje ateityje“, – sakė NATO karinių jūrų pajėgų vadovybės atstovas.

NATO pabrėžia neplanuojanti karinėmis priemonėmis kištis į Ukrainą, kuri nėra NATO narė. Tačiau trečiadienį NATO pareiškė dislokuosianti didesnes oro, jūrų ir sausumos pajėgas Rytų Europoje, kad užtikrintų sąjungininkes, nerimaujančias dėl savo saugumo po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

„Šiuo įtampos laikotarpiu mes nusprendėme, kad būtina dislokuoti šią grupę Baltijos jūroje, kur dalyvautų NATO karinių jūros, oro ir sausumos pajėgų veiksmuose“, – sakoma Ph.Breedlove'o pranešime

Vieną iš keturių NATO karinio jūrų laivyno grupių sudaro laivai iš Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos ir Estijos; juos Aljansas gali nedelsdamas panaudoti kaip greitojo reagavimo pajėgas.

NATO „priešmininių priemonių“ grupė nuo sausio mėnesio neveikė, bet nuo praėjusios savaitės ją sugrąžino į aktyvią tarnybą JAV karinių oro pajėgų generolas Philip Breedlove' as, kuris yra NATO vyriausiasis karo vadas.

„Šiuo įtampos laikotarpiu mes nusprendėme, kad būtina dislokuoti šią grupę Baltijos jūroje, kur dalyvautų NATO karinių jūros, oro ir sausumos pajėgų veiksmuose“, – sakoma Ph.Breedlove'o pranešime.

Minimi laivai, kurie dabar telkiasi Vokietijos uoste Kylyje, lankysis Baltijos uostuose ir dalyvaus kitam mėnesiui anksčiau planuotose pratybose – bus ieškoma Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų minų ir torpedų.

NATO yra pareiškusi, kad nuo kitos mėnesio bus patrigubintas virš Baltijos šalių patruliuojančių naikintuvų skaičius.

NATO planuoja stiprinti gynybą laikinai dislokuodama daugiau karinių pajėgų ir rengdama pratybas, bet atsisakydama kurti nuolatines karines bazes rytuose, nors to prašo Lenkija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min