Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 11d. 18:01

NATO specialiųjų operacijų kariai ruošiasi budėti greitojo reagavimo pajėgose

Kariai
KAM nuotr. / Kariai

Šią savaitę Lietuvoje ir Lenkijoje prasidėjusiose tarptautinėse specialiųjų operacijų pajėgų pratybose „Kilnus kalavijas 2014“ (angl. „Noble Sword 2014“) dalyvauja 1,7 tūkst. karių iš 15 valstybių. Tai – didžiausios šiais metais NATO specialiųjų pajėgų pratybos, kuriose bus vertinamas specialiųjų operacijų pajėgų karių pasirengimas reaguoti į grėsmes pagal NATO 5-ąjį (kolektyvinės gynybos) straipsnį.

Pratybose bus vertinamas Lenkijos specialiųjų operacijų pajėgų pagrindu sudarytas NATO greitojo reagavimo pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų komponentas, kuris budėjimą pradės 2015 metų sausį. Kartu su Lenkijos kariais specialiųjų operacijų komponento vadavietėje keletą vadovaujančių pozicijų užims ir Lietuvos specialiųjų operacijų kariai.

„Šios pratybos – tai galutinis žingsnis ruošiantis budėjimui NATO greitojo reagavimo pajėgose kitais metais. Tai ir puikus glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys. Tokio lygio kariniuose mokymuose galime ne tik tobulėti, treniruotis, įgyti patirties, bet ir panaudoti šias žinias tiek tarptautinių operacijų metu, tiek ruošiantis šalies gynybai,“ – sakė Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariams vadovaujantis karininkas.

Šios pratybos – tai galutinis žingsnis ruošiantis budėjimui NATO greitojo reagavimo pajėgose kitais metais. Tai ir puikus glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys.

Dvi savaites pratybose kariai treniruosis operatyviai planuoti ir atlikti įvairias itin aukšto pasirengimo reikalaujančias specialiąsias operacijas.

Lietuvos ir Lenkijos poligonuose, taip pat Baltijos jūroje vykstančiuose mokymuose dalyvauja specialiųjų operacijų pajėgų kariai iš Estijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, Vengrijos ir Vokietijos.

Lenkijos Drawsko Pomorskie poligone pratyboms išskleista tarptautinė specialiųjų operacijų komponento vadavietė. Joje vienas aukščiausių pareigų vykdo ir Lietuvos kariai, kurie pratybų metu planuos ir skirs užduotis trims sausumos, vienai jūrinių operacijų ir vienai oro operacijų taktinei grupei.

Tai ne pirmas kartas, kai Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai budės NATO greitojo reagavimo pajėgose.

2005– 2006 metais du Specialiųjų operacijų junginio eskadronai budėjo po pusę metų, 2007 m. aukštesniuosiuose NRF štabuose dirbo Specialiųjų operacijų pajėgų karininkai.

Po metų pertraukos, 2008-aisiais, Specialiųjų operacijų eskadronas „Aitvaras“ vėl budėjo NATO greitojo reagavimo pareigose. 2012 ir 2013 m. Specialiųjų operacijų pajėgų kariai sėkmingai vykdė budėjimus kartu su kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis. Tais pačiais metais lenkų vadovaujamame NRF Specialiųjų operacijų komponente Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgoms buvo patikėta šio komponento vado pavaduotojo pozicija. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min