TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO stiprina sausumos pajėgų buvimą Lietuvoje: atvyksta Vengrijos karių kuopa

Vengrijos kariuomenės nuotraukos
B.I. Loveszdandaro nuotr. / Vengrijos kariuomenės nuotraukos
Šaltinis: 15min
0
A A

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione į Lietuvą atvyksta Vengrijos karių kuopos kariai. Maždaug 140 Vengrijos sausumos pajėgų karių kartu su priskirta Lietuvos karių kuopa ir JAV karių kuopomis sudarys bataliono dydžio vienetą, kuris vykdys bendrus mokymus ir dalyvaus pratybose. Vengrų kuopa Lietuvoje bus iki šių metų pabaigos, Krašto apsaugos ministerija pranešė spaudai.

Pirmoji vengrų karių grupė, apie 20 karių,  atvyko spalio 28 d. su  karine technika,  likusi didžioji karių grupė – spalio 30 dieną. 

„Lietuva ir Vengrija praeityje turėjo daug garsių istorinių sąsajų ir aš džiaugiuosi, kad ji, pirmoji iš europinių NATO valstybių, reagavo į geopolitinės situacijos pokyčius ir Velse priimtus sprendimus ir priėmė sprendimą prisidėti prie NATO sutartų atgrasymo priemonių sausumoje stiprinimo,“ –  sako krašto apsaugos ministras  Juozas Olekas.  

B.I. Loveszdandaro nuotr./Vengrijos kariuomenės nuotraukos
B.I. Loveszdandaro nuotr./Vengrijos kariuomenės nuotraukos

Į Lietuvą Vengrijos kariai atvyksta iš Vengrijos kariuomenės 5-osios Bocskai Istváno pėstininkų brigados. Jie kartu atsigabena ir savo  techniką bei ginkluotę – ratinius šarvuočius BRT-80 M ir 80 AM,  įvairių modifikacijų sunkvežimių, visureigius „Mercedes-Benz”, kt.

NATO bataliono dydžio vienetui Lietuvoje priskirti Vengrijos kariai veiks kartu su JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados ir Lietuvos  kariuomenės Sausumos pajėgų kariais.

Kaip ir JAV kariai, vengrai įsikurs Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje.

Lietuva atvykusiems JAV ir Vengrijos kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, užtikrina kitą reikalingą logistinę paramą.

B.I. Loveszdandaro nuotr./Vengrijos kariuomenės nuotraukos
B.I. Loveszdandaro nuotr./Vengrijos kariuomenės nuotraukos

Pirmosios pratybos, kuriose kartu su Lietuvos ir JAV kariais dalyvaus vengrai  –  tai  jau lapkričio pradžioje Lietuvos kariuomenės Pabradės ir Gaižiūnų poligonuose dvi savaites vyksiančios  pratybos „Geležinis kardas“, kuriose iš viso dalyvaus 2,5 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių.  

Aljansas, reaguodami į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, yra sustiprinęs Baltijos valstybių oro erdvės (sustiprinta NATO oro policijos misija Baltijos šalyse) ir jūros apsaugą (NATO karinių jūrų pajėgų laivų  grupių buvimas  Baltijos jūroje). 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min