Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO vaizdo siužetas: didžiausią pavojų žmonėms šiuo metu Afganistane kelia milžiniški sprogmenų kiekiai

Sprogimas Afganistano kalnuose
Stop kadras iš vaizdo medžiagos / Sprogimas Afganistano kalnuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Tūkstančiai sprogmenų, užsilikusių per 30 metų vykstančius karus, šiandien kelia didžiulį pavojų Afganistano žmonėms. NATO pajėgoms traukiantis iš šios šalies, atsakomybė už pavojų keliančių sprogmenų neutralizavimą keliasi ant vietos saugumo pajėgų pečių.

NATO kanalas portale „Youtube“ parengė vaizdo reportažą apie Afganistane užsilikusius sprogmenis. Be sprogmenų, likusių po šalį niokojusių karų, čia iš Pakistano taip pat gabenama daugybė medžiagų, iš kurių vėliau sukilėliai gamina savadarbes bombas. Čia taip pat daugybė sovietų gamybos karinių sprogmenų, kurie irgi gali virsti pakelės bombomis.

Kaip teigiama reportaže, kasmet Afganistane per sprogimus žūsta daugybė žmonių. Todėl iš šalies pamažu besitraukiančioms tarptautinėms pajėgoms vienu iš prioritetinių uždavinių šiuo metu yra tinkamai apmokyti vietos pajėgas saugiai neutralizuoti pavojingus radinius.

Dauguma randamų sprogmenų naikinami įvykio vietoje. Tačiau ne visi. Reportaže rodomi kadrai su įspūdingais amunicijos kiekiais, kuriuos policijai perdavė gyventojai ar patys pareigūnai aptiko pas įtariamus teroristus. Šie pavojų keliantys daiktai surenkami ir vėliau sunaikinami.

Įspūdingais sprogimų vaizdais iliustruotą vaizdo reportažą galite peržiūrėti žemiau.

VIDEO: NATO vaizdo siužetas apie sprogmenis Afganistane
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min