Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO stiprins savo oro, jūros ir sausumos pajėgas Rytų Europoje

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

NATO trečiadienį pareiškė dislokuosianti didesnes oro, jūrų ir sausumos pajėgas Rytų Europje, reaguodama į didėjančią krizę Ukrainoje.

„Šiandien susitarėme dėl karinių priemonių paketo“, – sakė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.

„Turėsime daugiau lėktuvų ... daugiau laivų ... didesnę parengtį sausumoje“, tuo tarpu Aljanso gynybos planai bus „peržiūrėti ir sustiprinti“, – pridūrė jis.

Tačiau A.F.Rasmussenas atsisakė konkrečiai nurodyti, kiek karių arba karinės technikos vienetų bus dislokuota, tik pareiškė, jog jų bus „pakankamai“, o jeigu prireiktų – galėtų būti pasiųsta daugiau.

Jis pridūrė, kad kartu su šiomis priemonėmis bus suintensyvintas patruliavimas ore virš Baltijos jūros, į kurią taip pat bus pasiųsta daugiau laivų. Be to, papildomos jūrų pajėgos bus pasiųstos į Viduržemio jūros rytinę dalį.

Šis sprendimas bus vykdomas „nedelsiant“, o vėliau bus imamasi tolesnių veiksmų, aiškino A.F.Rasmussenas.

A.F.Rasmussenas sakė, kad NATO gins visus savo sąjungininkus nuo bet kokios grėsmės, o paskelbtos priemonės visiškai atitinka tarptautinę teisę bei Aljanso įsipareigojimus atgrasyti priešiškus veiksmus.

NATO vadovas pažymėjo, kad tokiu žingsniu siekiama „atgrasyti ir deeskaluoti“ agresyvų Rusijos elgesį.

A.F.Rasmussenas sakė, kad NATO gins visus savo sąjungininkus nuo bet kokios grėsmės, o paskelbtos priemonės visiškai atitinka tarptautinę teisę bei Aljanso įsipareigojimus atgrasyti priešiškus veiksmus.

Jis dar pakartojo raginimus Rusijai „prisidėti prie sprendimo“ Ukrainoje, liautis destabilizavus buvusią sovietų eros satelitę, atitraukti kariuomenę nuo sienos ir aiškiai pareikšti, jog „neremia ekstremistų“.

Tuo pačiu metu „mes sutinkame, kad politinis sprendimas yra vienintelis kelias į priekį“, – sakė A.F.Rasmussenas.

28 šalių aljansas jau įšaldė daugelį bendradarbiavimo projektų ir derybų su Rusija. Taip pat buvo sustiprintas patruliavimas oro erdvėje prie NATO rytinių dienų, o žvalgybos lėktuvai AWAC skraido virš Lenkijos bei Rumunijos teritorijų.

Anksčiau buvo skelbta, kad NATO vadai svarsto ataskaitą, kurioje pateikti siūlymai, kaip sustiprinti aljanso pajėgas Vidurio Europos šalyse.

Tikėtina, kad šiame priemonių sąraše – siūlymai padidinti naikintuvų, patruliuojančių Baltijos šalių oro erdvėje, skaičių, perkelti daugiau karo įrangos į rytinių NATO narių teritorijas.

Taip pat kalbama apie naują treniruočių centrą Lenkijoje ir daugiau karinių jūrų laivynų pratybų bendradarbiaujant su Rumunija ir Bulgarija Juodojoje jūroje.

NATO pajėgų Europoje vadavietės atstovas Jay Janzenas užsiminė, kad diskusijos apie Ph.Breedlove'o pasiūlytas priemones vyks „ateinančiomis savaitėmis“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min