Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nervų karas danguje: Rusija didina karinės aviacijos aktyvumą

Rusijos Il-78 degalų lėktuvas ir Tu-160 viršgarsinis strateginis bombonešis virš Kremliaus kupolų
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos Il-78 degalų lėktuvas ir Tu-160 viršgarsinis strateginis bombonešis virš Kremliaus kupolų
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusija gal ir kalba apie taiką, tačiau jos veiksmai labiau panašūs į pasiruošimą karui. Taip teigia tvn24.pl, nes pastaruoju metu itin suaktyvėjo Rusijos karinės oro pajėgos. Apie tai kalba tiek JAV, tiek Europos ekspertai.

Rusijos bombonešiai pastebimi už tūkstančių kilometrų nuo šalies, netoli vakarinės JAV pakrantės, jie suka ratus ir aplink amerikiečių bazes Ramiajame vandenyne, vis dažniau skraido ir virš Europos.

JAV karinių oro pajėgų Ramiajame vandenyne vadas generolas Herbertas „Hawkas“ Carlisle'as pabrėžė, kad  Rusijos veiksmai aiškiai matomi ne tik Ukrainoje, bet ir Azijos bei Ramiojo vandenyno regionuose.

Tad gali nutikti ir taip, kaip būdavo Šaltojo karo laikais, kai amerikiečių naikintuvai perimdavo rusų bombonešius. Lenkijos kariuomenės atstovų teigimu, ženklų, kad Rusija keičia savo politiką, stebima jau ne vienerius metus, tik Vakaruose juos bandyta ignoruoti, įtikėjus, kad Šaltasis karas baigėsi ir atėjo „amžinos laimės epocha“.

Dabar rusai turi dar galingesnę aviaciją. Tu-160 yra bombonešis, kuris skraido naikintuvo greičiu ir yra didžiausias karinis lėktuvas pasaulyje.

Šaltojo karo laikais Rusija turėjo bombonešių Tu-95, kurie galėjo nuskristi net 14 tūkst. km atstumą ir gabento užtaisus su branduolinėmis galvutėmis „Raduga“.

Dabar rusai turi dar galingesnę aviaciją. Tu-160 yra bombonešis, kuris skraido naikintuvo greičiu ir yra didžiausias karo lėktuvas pasaulyje.

Rusijos kariuomenę šlovinantis televizijos kanalas nuolat giria šiuos bombonešius, taip pat demonstruojami ir šio lėktuvo maršrutai Europos, Japonijos ir JAV link.

Amerikiečiai turi analogiškų bombonešių V-52.

Rusijos politika darosi vis agresyvesnė, o tai lemia nervų karą visame pasaulyje. NATO siekia parodyti, kad galėtų greitai numušti rusų lėktuvus. Rusija – kad lygiai taip pat greitai sugebėtų paleisti branduolinius užtaisus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min