Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„New York Times“: Ukrainos kariuomenei iš JAV reikia ginklų, o ne maisto

Ukrainos karys
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos karys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos kariuomenei iš JAV reikėtų neperšaunamų liemenių, naktinio matymo įrenginių, ryšio priemonių ir aviacinių degalų, kad galėtų gintis nuo galimų Rusijos atakų. Tokią analizę pateikė trečiadienį „New York Times“, kurį cituoja Tvn24.pl. Šis dokumentas, kurio vienas iš autorių yra ir buvęs NATO karinių pajėgų Europoje vadas generolas Wesley Clarkas, skirtas JAV kongresui ir administracijai.

Tačiau Vašingtonas, nenorėdamas provokuoti Rusijos, karinės technikos ir įrangos teikti neketina, tvirtina šios analizės autoriai W.Clarkas ir buvęs Pentagono darbuotojas Phillipas Karberis.

„New York Times“ primena, kad naujoji laikinoji Ukrainos valdžia dar praeitą mėnesį kreipėsi į NATO prašydama karinės paramos, taip pat ir dėl transporto priemonių, išminavimo technikos, ryšio įrangos, medicininių reikmenų, degalų. Prašyta ir informacinės pagalbos – žvalgybinių duomenų.

JAV nusiuntė 300 tūkst. maisto davinių, tačiau Baracko Obamos administracija aiškiai pasakė, kad neplanuoja tiekti ginklų, baimindamas išprovokuoti Rusiją.

JAV nusiuntė 300 tūkst. maisto davinių, tačiau Baracko Obamos administracija aiškiai pasakė, kad neplanuoja tiekti ginklų, baimindamas išprovokuoti Rusiją.

W.Clarkas ir P.Karberis teigia manantys, kad Ukrainos pajėgoms reikalinga didesnė karinė parama ir kad tokios paramos suteikimas galėtų padėti sulaikyti Rusiją nuo karinės intervencijos į Rytų Ukrainą. Kaip skelbiama, Maskva šalia Ukrainos sienų dislokavo apie 40 tūkst. karių.

Analizę rengusių ekspertų teigimu, nuo dabar iki pat Ukrainos prezidento rinkimų gegužės 25 dieną svarbiausia pagalba, leisianti sustiprinti Ukrainos karines pajėgas, turėtų būti „ne koviniams veiksmas skirta įranga iš JAV“. Taip pat pabrėžiama, kad Ukrainai reikia daugiau lėktuvų ir priešlėktuvinių bei prieštankinių raketų. 

W.Clarkas ir P.Karberis Ukrainoje buvo kovo pabaigoje – balandžio pradžioje, jie susitiko su Ukrainos generolais ir Krašto apsaugos ministerijos atstovais. P.Karberis taip pat apsilankė kariniuose daliniuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min